Jedna z najlepszych stron z łamigłówkami w internecie na jaką udało mi się do tej pory trafić: www.pazyl.pl


Wielki pożeracz czasu. Na stronie Pazyla dostępnych jest wiele rodzajów zagadek: krzyżówki, zagadki graczy i obrazkowe, quizy, akari, krzyżówki, sudoku, tecak (chcesz się dowiedzieć co to takiego - pozostaje tylko rozpocząć przygodę z pazylem, a wszystko stanie się jasne) i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rozwiązywanie zagadek - jednym razem bywa banalnie proste innym przysparza wielu kłopotów i rwania włosów z głowy. Czasami będziemy musieli pomagać sobie studiując liczne strony internetowe, chyba że akurat ktoś jest specjalistą w dziedzinie np. języka migowego, matematyki, ma pamięć fotograficzną do zabytków lub pamięta wizerunki królów umieszczonych na polskich banknotach. Dzięki temu poznasz wiele nowych tematów i zagadnień, o których do tej pory nie miałeś okazji zgłębić. Za rozwiązanie każdej zagadki pazylowicz otrzymuje 1 punkt, który dolicza się do jego konta i w ten sposób jego miejsce w rankingu jest coraz wyższe. Każdy amator zagadek, gier przygodowych i główkowania będzie zachwycony. Strona strasznie wciąga, z każdą zagadką bardziej. Sprawia, że codzienne odwiedziny pazyla choćby na kilkanaście minut stają się obowiązkowe dla każdego głodnego wiedzy użytkownika hihi :)
"Na czym zatem polega zabawa na Pazylu?
To zależy od Ciebie - twojego stopnia zaangażowania i zaawansowania.
Na początku będziesz wysilać szare komórki.
Szybko nauczysz się korzystać z większej ich liczby Potem dowiesz się, że myślenie to nie wszystko - potrzebna będzie wiedza.
Będziesz poszerzać swoje horyzonty i zgłębiać kolejne tematy. Większość tej wiedzy znajdziesz w sieci - np. google.pl, czy wikipedia.pl.
Niekiedy te ogromne zbiory danych i Twoja umiejętność logicznego myślenia mogą okazać się niewystarczające. Jeśli zagadka przerasta możliwości poznawcze jednej osoby - wtedy warto połączyć siły na forum.
Kolejne tematy dotyczą kolejnych zagadek, ale nie tylko. Znajdziesz tam też linki do ciekawych stron, ale również prywatne pogawędki.
Najpierw skorzystasz sam, ale przyjdzie czas, że i Ty zostaniesz wyjadaczem, a Twoja wiedza i umiejętności będą potrzebne innym - wtedy tam podzielisz się z innymi swoim bagażem doświadczeń - zaczniesz udzielać przemyślanych podpowiedzi.
Kiedy osiągniesz zadowalający poziom zaawansowania, zrozumiesz, że czerpanie z ogromu pazyla to nie wszystko. Zapragniesz dołożyć coś od siebie. W twoim umyśle wybuchnie temat, który jeszcze nie był poruszany, a który jest na tyle ciekawy, aby jego rozwiązanie zaproponować innym graczom - tak wejdziesz w erę tworzenia i powstaną Twoje własne zagadki.
Z czasem osiągniesz taki poziom uzależnienia od zagadek, że zasiadając przed komputerem, aby przeczytać najnowsze wiadomości z kraju i ze świata wpiszesz: www.pazyl.pl. To uzależnienie jest tak silne, że w zasadzie na tym etapie należałoby podjąć jakąś terapię

Co będzie dalej? 
Nie wiemy. My jeszcze tam nie dotarliśmy, ale może Tobie się uda.

Kliknij tutaj, aby założyć konto na Pazylu. Baw się dobrze w świecie zagadek :)


Ciekawostki:
 • Serwis Pazyl.pl otrzymał Certyfikat - Strona Przyjazna Dzieciom. Certyfikat przyznawany jest przez Fundację Kidprotect.pl oraz ich projekt BezpiecznyInternet.org
 • Pazyl zdobył tytuł: Złota Strona Miesiąca tygodnika Wprost. Tutaj link do strony Wprost informującej o zdobyciu wyróżnienia
 • Zbiór wiedzy o pazylu
  ~~ Estetka ~~

  0 komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
  ✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
  Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.