Przedstawiła mi go mama - znajdując kasetę z jego muzyką w stercie tych starych, zakurzonych i niesłuchanych od lat. Uwielbiam jego sposób śpiewania, teksty i muzykę. Żadna z tych rzeczy nie jest mniej ważna od innej. Tylko razem tworzą coś niepowtarzalnego, dzięki czemu wracam do niego z przyjemnością. Jest idealnym przykładem na to, jak kompleks przemienić w atut. Bardzo pozytywny przykład dla każdej osoby :) Poniższy obrazek to kaseta - archaiczny, acz wyjątkowo sentymentalny sposób słuchania muzyki w dawnych czasach - bardzo dobrze je pemiętam. Obrazek znalazłam w sieci. Naszej zabytkowej nie miałabym sumienia poświęcić. To chyba zrozumiałe :)


John Paul Larkin - ur. 1942 w El Monte w Kalifornii – amerykański muzyk, znany jako Scatman John, ze względu na opanowany jazzowy styl wokalny zwany scatem. Od najwcześniejszych lat miał problemy z mówieniem (jąkał się), dzięki czemu stworzył swój własny niepowtarzalny styl...świetny przykład jak kompleks przemienić w atut. W jednym z wywiadów Larkin powiedział: "Chowałem się za pianinem, bo bałem się mówić".  Znany ze swoich możliwości wokalizowania, zarówno bez słów, jak i posługując się sylabami i wyrazami które nie tworzyły logicznego ciągu. W latach 70. i 80. został profesjonalnym pianistą jazzowym i grał w klubach  w okolicach Los Angeles.
Scatman (Ski-Ba-Bop-Ba-Dop-Bop): sztandarowy utwór Scatmana. Najlepiej słucha się go "na fulla", jadąc samochodem.
Take Your Time: tekst pozytywny jednak mnie napawa smutkiem. Czyżbym tylko ja ją tak odbierała? Wszystkie niewykorzystane okazje, błędy, żale z przeszłości, dawni przyjaciele, miłości... Mimo to ją lubię - przewrotność losu.
Sing now: bardziej melodyjna niż pozostałe i - jak to u Scatmana - z przesłaniem dla świata. Zawsze gdy widzę jej tytuł przypominam sobie swoją tremę sprzed lat. Obowiązkowy występ na lekcji muzyki. Tematyka: piosenki miłosne. Ufff... Na szczęście słoń mi na ucho nie nadepnął -6, szok nauczycielki, że w takiej niepozornej osóbce kryje się całkiem niezły głos - bezcenny. Ale powtarzać tego nie mam zamiaru i nikt mnie do tego nie zmusi.
Everything Changes: wszystko się zmienia. To prawda. Pamiętam "opowiastki" słyszane od dzieciństwa o nauczycielach z liceum, którzy uczyli moją mamę. Ci surowi okazali się w moim pokoleniu sympatyczni, a ci mili "i do rany przyłóż" nieznośni. Biologia - niesprawiedliwa babka. Chciała z nas - klasy językowej - zrobić lekarzy. Poza tym nie jeździłam na obozy przez nią organizowane, więc nie miałam co liczyć na fory, przymykanie oka i pojawiające się znikąd, jak w Harrym Potterze, dodatkowe możliwości zgłoszenia "np". Bez komentarza...
Scatman John - Scatman (Ski-Ba-Bop-Ba-Dop-Bop)


Scatman John - Time (Take Your Time)


Scatman John - Sing now

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.