Zawsze "kręciły" mnie filmy zawierające wątek szpiegowski. Tajemne przejścia, szyfry, znaki, agenci, wyszukiwanie informacji, zacieranie śladów, itp. Ten serial idealnie wpasował się w mój gust. Nie jest on zbyt brutalny i w dodatku dziewczyna gra główną rolę (świeży powiew w filmach tego typu i duży plus). Jest takim Sherlock'iem Holmes'em 21 wieku. Veronica jest fantastycznym serialem, w którym główna intryga przeplata się z licznymi wątkami pobocznymi. Sprawia że to, co wydawało się oczywiste pod koniec sezonu wcale takie nie jest. Miliony wątpliwości, wraz z efektem kulminacyjnym tworzą genialną mieszankę. Dla widzów oczekujących większych wrażeń inna propozycja w dalszej części posta.
Stephen King na swoim blogu nazwał "Veronice Mars" najlepszym serialem wszech-czasów.

Sherlock Holmes w spódnicy

Veronica Mars to kryminał młodzieżowy. Akcja dzieje się w nieistniejącym miasteczku Neptune, w południowej Kalifornii. Tytułowa bohaterka grana przez Kristen Bell to młoda dziewczyna, jeszcze do niedawna wiodła idealne życie siedemnastolatki. Miała wszystko: wspaniałego chłopaka - swoją wielką miłość, popularność i wspaniałą rodzinę. Wszystko jednak runęło, kiedy pewnego dnia jej najlepsza przyjaciółka i zarazem siostra jej chłopaka - Lilly Kane, została zabita. Ojciec Veronicy (szeryf Neptune) oskarżył o to ojca Lilly. To kosztowało go utratę posady, a wkrótce potem żony. Veronica musiała wybrać między przyjaciółmi i społeczeństwem miasta, a ojcem, którego kochała ponad wszystko. Wybrała to drugie. Od tamtej pory stała się wyrzutkiem i każdego dnia musi żyć z decyzją, którą podjęła. Wszyscy znajomi odwrócili się od niej, nawet jej chłopak. Teraz Veronica pracuje z ojcem w jego agencji detektywistycznej. Na własną rękę chce rozwiązać zagadkę śmierci Lilly, udowodnić, że to nie Abel Koontz (oskarżony) popełnił zbrodnię. Odkrywa przy tym ciemne sekrety miasteczka Neptune i jego mieszkańców. Piosenka przewodnia serialu to "We used to be friends" zespołu the Dandy Warhols. Ten serial jest świetnym przykładem, że prawdziwych przyjaciół (na których zawsze można liczyć) poznaje się w trudnych sytuacjach.

Dla widzów pragnących większych wrażeń polecam "Nikitę" z Petą Wilson 
(serial mocny i brutalny)
Nikita na skutek zbiegu okoliczności zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo policjanta. W celi więziennej dowiaduje się jednak, że upozorowano jej samobójstwo i od tej pory będzie musiała pracować dla tajnej organizacji antyterrorystycznej o nazwie Sekcja 1. Jej opiekunem zostaje przystojny Michael, pod którego bacznym okiem przechodzi szkolenie. Ma się po nim stać maszyną do zabijania. Jednak dla kogoś takiego jak Nikita nie jest to łatwe. Wraz z upływającym czasem myśli agentki zaprząta chęć ucieczki. Jednak dla jej pracodawców pojawia się jeszcze jeden problem: między Michaelem a Nikitą rodzi się uczucie... Co zrobi Nikita, ucieknie czy zostanie z ukochanym...?
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.