Śpiewak klasyczny (tenor), kompozytor i producent muzyczny. Bocelli urodził się z wrodzoną wadą wzroku – jaskrą, w wieku 12 lat utracił wzrok. Ukończył studia prawnicze w Pizie. Aby opłacić lekcje śpiewu, wieczorami grywał w barach na pianinie. Zamiłowanie do opery, śpiewu i muzyki okazywał od wczesnych lat. Rodzice chcąc rozwijać jego talent zapisali go na lekcje gry na pianinie, później uczył się też gry na saksofonie i flecie.


Powyższa okładka wprawdzie pochodzi z płyty "Amore". Najlepiej i najpogodniej oddaje Bocellego, dlatego ją wybrałam mimo niezgodności z poniższymi wyborami :)
Vivo Per Lei: Jedna z bardziej znanych piosenek z jego repertuaru.
Somos Novios: Na swoim koncie ma wiele duetów. Jednym z ciekawszych jest występ z Christiną Aguilerą. Wstawiam w ramach ciekawostki.
Romanza: Geniusz operowy, cudowny głos, przebija Pavarottiego o tysiąckroć. Śpiewa lekko, jakby zupełnie się nie wysilał. Dźwięk nie jest wymęczony. To go wyróżnia na tle innych.
Time to Say Goodbye: pożegnania zawsze są trudne. Niektóre znajomości trwają latami inne tylko krótką chwilę. Mam na swoim koncie jedne i drugie - mile spędzone chwile są dla mnie najważniejsze.
Mały priv. Kołobrzeg :)
(PS. jeśli ktoś z mojej starej klasy z Kołobrzegu przeczyta tego posta to chciałam tylko powiedzieć - że bardzo miło wspominam chwile spędzone z Wami. Wszyscy przyjęliście mnie bardzo serdecznie - bardzo dobrze się czułam w Waszym towarzystwie. Nawet lekcje WF'u sprawiały mi przyjemność - 2 ognie, palant, ping-pong ... - co później już nie miało miejsca :P. Wprawdzie niektóre sytuacje pamiętam jak przez mgłę - w końcu było to lata świetlne temu - lecz atmosfery panującej w klasie nie zapomnę. Tak samo jak rewelacyjnej wycieczki do Gniezna i okolic, świetnych nauczycieli, skakania przez sznura na przerwach i wygłupów z całą klasą).
Inne:

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.