Polecam serię książek Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach"Przetestowałam. Genialna!

Zero gramatyki, zero wkuwania słówek, zero odmian :)
Jak pisze autorka we wstępie: "To nie jest podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wkuwania słówek, zero odmian czasowników, które trzeba na pamięć wbić sobie do głowy. [...] Powstała ona w oparciu o moje doświadczenia w nauce języków obcych. Bo pewnego dnia zorientowałam się, że języka obcego można się nauczyć na zasadzie logicznej układanki.[...] W moim kursie najważniejszym założeniem jest - najpierw zapamiętać dane wyrażenie i zdania poprzez systematyczne powtarzanie ich na głos, a potem zgodnie z zasadą logiki budować z nich własne przykłady."
Do książki dołączona jest płyta z nagranymi lekcjami w formacie mp3. W książce jest 116 lekcji, a całość jest podzielona na 5 poziomów:
poziom I - podstawowe wyrażenia i zdania, wyraźnie wypowiadane przez lektora. Twoim zadaniem jest tłumaczyć je z polskiego na dany język obcy.
poziom II - powtórzenie wybranych fragmentów z poziomu I. Twoim zadaniem jest tłumaczyć z języka obcego na polski.
poziom III - nowe zdania złożone z elementów, których nauczyłeś się w poziomie I i II.
poziom IV - krótkie opowiastki budowane na identycznej zasadzie co wcześniej, ale zawierające pewne nowe słowa lub wyrażenia.
poziom V - egzamin, w którym lektor zadaje pytania w języku obcym, a zadanie polega na udzieleniu odpowiedzi również w języku obcym. 
Do tej pory w serii pojawiły się: angielski brytyjski, angielski amerykański, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański europejski, hiszpański latynoski. 
W planach jest wydanie portugalskiego i rosyjskiego.
 Strona Beaty Pawlikowskiej. 
Przydatne: Lingapp - Jest to wygodna nauka języka obcego przy pomocy Lingapp poprzez czytanie tekstów, które nas interesują. 
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.