Theme Park World

  

Gra strategiczno-ekomoniczna. Podczas rozgrywki zostajemy menedżerem wesołego miasteczka, do którego obowiązków należy: opieka nad atrakcjami (budowanie, odkrywanie i modernizacja) ustalanie cen biletów, opieka nad sklepikami (ustalanie cen jedzenia, a nawet poziomu soli we frytkach -prawie jak cukru w cukrze - kto kojarzy film dostaje 100 punktów). Jednak nie zostajemy z tym wszystkim sami. Towarzyszy nam "Pan Kropka w czapce" - nasz pomocnik i doradca, który bardzo rzadko siedzi cicho (w wersji angielskiej podobno mówi z zabawnym szkockim akcentem) Ciągle donosi nam o komentarzach klientów. O zbyt niskich cenach biletów innym razem o zbyt wysokich, o pojawieniu się nowej dostępnej atrakcji lub zawaleniu już istniejącej. Jednak nie radzę do tego dopuszczać. Także co jakiś czas, składa nam propozycje konkursów. Za wykonanie specjalnych zadań otrzymujemy złote bilety, które później wymieniamy na klucze do nowych lunaparków. Na początku wybieramy jeden z 3. Jednak z czasem "stać" nas także na inne.

Dostępne parki:


Zaginione Królestwo - stanowi mieszankę motywów dżungli, dinozaurów oraz Azteckich zamków i świątyń.
Świat Halloween - Jak sama nazwa wskazuje, ten park stanowi ucieleśnienie marzeń każdego szanującego się fana horrorów.
Kraina Czarów - ten z kolei nawiązuje do motywu Alicji w Krainie Czarów i przypomina gigantyczny ogród, pełen kwiatów, cukierków i bajkowych postaci.
Park kosmiczny - jest spełnieniem marzeń każdego przyszłego astronauty. Nowoczesna technika i tajemnice kosmosu, nareszcie są na wyciągnięcie ręki.

W każdym momencie gry mamy możliwość stania się gościem lunaparku i i zwiedzenia owoców naszej pracy :)

Genialna gra zapewniająca rozrywkę na wiele nudnych wieczorów. Jej dużym atutem jest bajkowa grafika. Sam pomysł z biletami, kluczami i różnymi lunaparkami - genialny. Żałuję tylko, że nie powstały kolejne odsłony tej gry. To tak jakby EA games przestało produkować The Sims po pierwszej odsłonie gry lub Heroes of Might and Magic 3 nigdy nie ujrzała światła dziennego, o pozostałych dodatkach nie wspominając. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wrócą kiedyś do tej gry i samego pomysłu lub inna firma go podchwyci i rozwinie :)
Audiosurf
Gra muzyczna, jednak bardzo się różni od innych w tej kategorii, które wymagają od gracza talentu wokalnego, muzycznego czy też tanecznego. Bardzo trudno ją zaklasyfikować. Tak jak w teście inteligencji, w którym musimy podać jaki element nie pasuje do pozostałych. Ta gra nie pasuje do pozostałych - ale to jest jej największy atut. Po zainstalowaniu i założeniu konta (gra obsługuje Steam), rozpoczynamy naszą zabawę. Szalejemy ścigaczem po zawiłej trasie, zbierając po drodze klocki i układając je w grupy (zależnie od trybu i poziomu). Brzmi prosto, lecz wcale takie nie jest. Trasy generowane są na podstawie naszych piosenek (gra obsługuje też scrobblowanie do last.fm - co dla niektórych będzie z pewnością dużą zaletą). Muzyka tworzy grę i to dosłownie (dostępne formaty: mp3, wma i ogg). Do naszej dyspozycji zostają oddane 3 poziomy i różne tryby, w tym co-op.


Dzięki opinii znalezionej na jakiejś stronie postanowiłam sięgnąć po ten tytuł. Nie tylko mnie nie rozczarował, lecz wręcz przeciwnie, zachwycił :)

Kleopatra: Droga do tronu

Gra rozgrywa się w czasie wojny domowej mającej miejsce w Egipcie. Jak zwykle 2 osoby nie mogą się dogadać w kwestii kto ma rządzić krajem... - na to wszystko na horyzoncie pojawia się Juliusz Cezar. Tomasz - zakochany student astrologii to nasz główny bohater. Jego kontakty z wybranką ograniczają się do listów chowanych w tajemniczej skrytce. Jak zwykle Tomasz przychodzi do ogrodów, aby odebrać jeden z nich niestety nie dość, że go tam nie zastaje to w zamian odkrywa ślady walki i krwi. Gdy orientuje się, ze jego ukochana i nauczyciel zostali porwani zaczyna szukać jakiegoś punktu odniesienia. Jak później się dowiadujemy ma to związek z pewną przepowiednią, po którą przyszła Kleopatra - chciała się dowiedzieć czy uda jej się wygrać z bratem i objąć władzę nad Egiptem...

Od tej pory nasz główny bohater postanawia dowiedzieć się: co się stało? kto za tym wszystkim stoi? Jaki miał powód? Gdzie w tym wszystkim umiejscowić tajemniczą przepowiednią. Jest to gra, która czasami wymaga wiedzy z różnych dziedzin takich jak: matematyka, fizyka, chemia, kultura czy tradycja. Jednak nie jesteśmy zdani tylko na swoja wiedzę. Gra dostarcza nam dużo podpowiedzi. Zastosowano w niej kilka ciekawych rozwiązań, które sprawiają, że mała ilość osób, z którymi możemy porozmawiać rekompensuje wszystko. Ciekawym urozmaiceniem jest wprowadzenie elementu przychylności bogów. Wybranie przewodnika i jednego ze znaków zodiaku jest naszym pierwszym zadaniem. To sprawia, że w danym dniu idzie nam łatwiej lub trudniej. Przykładami są gubiące i psujące się przedmioty, które utrudniają rozgrywkę, co sprawia, że musimy kilka razy biegać tam i z powrotem, aby wykonać zadanie. No cóż, trzeba się trochę nakombinować.

Wielbiciele Egiptu i starożytności będą zachwyceni. Pozostali mogą docenić wszystkie innowacje i poziom zagadek, a także urocze lokacje. Po przejściu gry zostają odblokowane 2 ścieżki: "Błogosławiony znak Bogów i Przeklęty znak Bogów". Ciekawostką nr 2 jest możliwość rozkładania przedmiotów, a także tworzenia nowych substancji i wykorzystywania ich do więcej niż jednego zadania. Zapisywanie gry nie odbywa się też w zwykły sposób - ma to miejsce za pomocą alfabetu greckiego, który odkładamy do półki, aby ponownie go wziąć podczas jej wczytywania.

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.