Z hip-hopem zetknęłam się w gimnazjum. Pamiętam płytę "Paktofoniki" i niektóre teksty nawet do tej pory..."łapię chwile ulotne jak ulotka, ulotne chwile łapię jak fotka". Później nie wiadomo skąd pojawiła się w moich zbiorach kaseta "Mezo". Uwielbiałam ją. Najczęściej słuchałam jej na walkmanie wracając do domu ze szkoły. Muszę przyznać, że była dla mnie oparciem i rozpogadzała moje samopoczucie. Kto dzisiaj jeszcze pamięta walkmany i archaiczne kasety? Teraz hip-hopu słucham niezwykle rzadko, ponieważ eksploruje różne inne style muzyczne. Jednak zawsze słysząc Mezo, Paktofonikę czy inne zespoły, których z dawnych lat uśmiecham się pod nosem wspominając stare czasy. Są osoby, które stawianie obok siebie Mezo i Paktofoniki traktują jako profanację. Powiem tylko, że do muzyki człowiek się nie modli tylko ją słucha. Ja nie mam problemu, aby z takich cięższych klimatów przenosić się na te nieco lżejsze i bardziej melodyjne. Nawet w czasach Paktofoniki nie słuchałam jej dla ówczesnego "fejmu", bo nikt znajomy poza mną się nią nie raczył, ale dla siebie. Teksty były ciężkie, pełne wulgaryzmów, bulwersowały mnie, przyznaję, i do tej pory - powiedzmy ucho więdnie haha. Ale była w nich jakaś prawda, ciężka, ale wciąż prawda. Coś mnie wtedy ujęło, było to tak dawno, że w tym momencie dokładnie wymienić tego czynnika X nie jestem w stanie. Paktofonika wprowadzała w smutne klimaty za to Mezo wręcz przeciwnie, zawsze rozpogadzał. Płytę "Mezokracja" wspominam bardzo miło. Lubię praktycznie każdy utwór :)


Pasja: "po plecach przechodzące ciarki" - oj tak... szczególnie, gdy się człowiek zakocha.
Aniele: Sztandarowy utwór. Wyskakiwanie z liści - mistrzostwo. Taki prosty pomysł, a jaki oryginalny.
Może ty: "Mezopotamia między Eufratem i Tygrysem..." Tak powinno się uczyć w szkołach. Piosenki zdecydowanie prościej zapadają w pamięć i to na wiele lat. Fanką historii nigdy nie byłam. Zawsze wolałam artystyczne przedmioty takie jak plastyka.
Harmonia: Zdecydowanie najlepsza płyta.
Kocham: Zauroczenie. Nieuleczalna słabość do ciemnych szatynów z długimi włosami ^^ Ta piosenka ma bardzo dużo pozytywnej energii :)

Mezo feat Liber - Aniele

Mezo - właściwie Jacek Mejer (ur. 1982 w Poznaniu) – polski raper znany także jako "Mejger", "Mezieł", "Lajner". Laureat konkursu "Premiery" podczas Festiwalu w Opolu, wyróżniony drugim miejscem. Znany ze współpracy m.in. z polskim producentem muzycznym Tabbem, Owalem, Doniem czy grupą muzyczną Ascetoholix. Od września 2002 r. przez 3 lata prowadził w wielkopolskim radiu RMI FM audycję Bless Da Mic. Rozwiedziony, ma córkę. Jedna z jego piosenek służyła w kampanii SDPL. Za wydany w 2003 roku album "Mezokracja" uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP.

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.