Big Bang Theory (Teoria Wielkiego Podrywu)
Leonard i Sheldon to mieszkający razem genialni fizycy, którym trudność sprawia nawiązywanie kontaktów, szczególnie z kobietami. Zaczyna się to zmieniać, gdy do mieszkania obok wprowadza się piękna Penny. Sheldon nadal woli spędzać czas ze swymi przyjaciółmi-naukowcami, ale Leonard odnajduje w znajomości z Penny nowe możliwości...
Do tej pory powstało 97 odcinków, czyli 5 sezonów. Dla wielbicieli tego serialu istotna wiadomość - powstaną kolejne 3 sezony :)

Ciekawostki:


 • Zdjęcia do serialu kręcono w Studiu Warner Brothers Burbank (Burbank, Kalifornia, USA).
 • Wszystkie równania i wzory widniejące na tablicach widocznych w scenografii są autentyczne. Nad ich poprawnością czuwa fizyk z UCLA - David Salsberg.
 • Dwaj główni bohaterowie (Sheldon Cooper i Leonard Hofstadter) zostali nazwani na cześć producenta, reżysera i aktora Sheldona Leonarda.
 • Niezdolność Rajnesha do komunikowania się z kobietami została zaczerpnięta z życia byłego współpracownika producenta serialu Billa Prady'ego, z którym pracował w firmie komputerowej. 
 • Nazwisko Leonarda, Hofstadter odnosi się do dwóch dobrze znanych naukowców: Roberta Hofstadtera, laureata nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1961, oraz jego syna Douglasa Hofstadtera, którego bestsellerowa książka "Gödel, Escher, Bach: An Eternal Golden Braid" przyniosła mu w 1980 roku prestiżową nagrodę Pulitzera.
 • Postać Penny została zaczerpnięta z koncepcji innego sitcomu. Pierwotnie miała być bardziej cyniczną i nie stroniącą od alkoholu osobą.
 • Penny jest jedyną z głównych postaci, której nazwisko nie zostało podane.
 • Oryginalny tytuł serialu miał brzmieć "Lenny, Penny and Kenny".
 • Sheldon pochodzi z Teksasu, tak samo jak grający go Jim Parsons.
 • Książka, którą Leonard podnosi w mieszkaniu Penny zaraz po wniesieniu mebli z Sheldonem (odcinek The Big Bran Hypothesis), to "Sekret" Rhondy Byrne.
Przykładowe odcinki:
Teoria Wielkiego Podrywu PL. Oh jak ja rozumiem jego rozpacz.


~~ Estetka ~~

3 komentarzy:

 1. Mam ochotę obejrzeć ten serial :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę polecam :) Nietuzinkowy serial, wyróżnia się w gąszczu banalnych, nic nie wnoszących komedyjek amerykańskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest najlepszy serial na świecie! <3
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.