"Jednego dnia jesteś na topie, a za kilka dni możesz wypaść z gry."

Brutalne, ale prawdziwe słowa wypowiadane w każdym odcinku przez Heidi Klum gospodynię programu project Runway.


„Project Runway” to autorski program modelki Heidi Klum, który skupia się na odkrywaniu nowych wielkich projektantów mody. Będą musieli mieć dużo samozaparcia i pewności siebie, żeby sprostać stawianym im wymaganiom. Na szczęście uczestnikom im jej nie brakuje. Program stawia szereg wyzwań utalentowanym ludziom w brutalnym biznesie jakim jest moda.

Już dzisiaj startuje kolejna amerykańska edycja programu "Projekt Kreator Mody". Niedawno obchodził on swoją 10 rocznicę i z tej okazji Heidi Klum w jednym z wywiadów przyznała, że jest bardzo dumna z programu, a także osiągnięć uczestników. Twierdzi także, że program bardzo się rozwinął przez lata.Na szczęście Project Runway jest programem, w którym decyduje jury, a nie jakieś durne sms'y. Tym lepiej, bo one i tak często nie mają znaczenia.

MENTOREM = wielkim wodzem jest serdeczny, ciepły i merytoryczny Tim Gunn - krytyk mody. Co jakiś czas zagląda do pracowni projektantów, aby sprawdzić ich postępy w pracy. Każdemu poświęca chwilkę, wypytując o inspirację i projekt, bezpośrednio nie ocenia zawodników, a zamiast tego komentuje i sugeruje poprawki.

Christopher Palu's Photos of Past Work
Celem programu jest wyłonienie spośród grupy młodych projektantów mody takiej osoby, która wykaże się największą pomysłowością i inwencją w tworzeniu własnej kolekcji ubrań. Co tydzień odpada najgorszy projektant. Z 12 uczestników pozostaje trójka, która zmierzy się ze sobą w finale. W każdym z odcinków uczestnicy zmagają się z licznymi wyzwaniami stawianymi przez producentów programu. Mają one pokazać ich twórczą różnorodność, pomysłowość, własny styl i umiejętność dysponowania czasem. Każdy z nich chce stworzyć jak najlepsze ubranie, jednak czasami wychodzi im to na opak. Mała ilość czasu, skomplikowany temat przewodni czy określony materiał to tylko kilka rzeczy, z którymi z odcinka na odcinek muszą zmagać się uczestnicy.
Ich efekty oceniane są przez czteroosobowe jury: modelkę Heidi Klum, amerykańskiego projektanta Michael'a Korsa, redaktorkę magazynu Elle Ninę Garcia oraz zaproszonego gościa. Jury dzieli się z uczestnikami swoimi opiniami, jednocześnie wysłuchując ich linii obrony ;)

Czasami są to tematy wręcz kosmiczne, co sprawia iż młodzi adepci projektowania będą musieli stworzyć "coś" z przysłowiowego "nic".Co ciekawe wyzwania mogą obejmować różne tematy i materiały np.:

 Projektowanie z użyciem zwariowanych  materiałów: 
materiały ze sklepu spożywczego;
z produktów jadalnych = np. sukienka z liści  kukurydzy, które wysuszyły się na wiór ;P 
wykonana przez Austin'a Scarlett w 1 sezonie
własnych ubrań, które mieli na sobie w danym  odcinku
surowce wtórne
rośliny i kwiaty
wszystko co znajdą we własnych apartamentach np. zasłona prysznicowa

Sukienka z liści kukurydzy 
by Austin Scartett
Projektowanie dla znanych osób:
aktorka Brooke Shields
Miss USA Tara Conner
Łyżwiarka figurowa Sasha Cohen 
Projektowanie wyjątkowego tematu
sukienka koktajlowa
suknia ślubna
strój kobiecy - zapasyProjektowanie dla znanych marek odzieżowych
Banana Republic
Diane von Fürstenberg

Chcesz wiedzieć, co dostanie zwycięzca? Odpowiedź w Paszporty do świata mody cz. 2

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.