Image courtesy of njaj/FreeDigitalPhotos.net


Sweethome3D Darmowy program stworzony w języku JAVA. Dzięki niemu bezproblemowo zaaranżujemy swoją kuchnię, łazienkę, mieszkanie lub całą kondygnację. Szczególnie pomocny dla osób zamieszkujących małe mieszkania lub posiadających małe pomieszczenia, które chcą efektywnie zaaranżować. Pomaga także w przemeblowaniu pokoju w celu zwiększenia jego funkcjonalności. Umieszczamy meble na planie 2D i jednocześnie widzimy zachodzące zmiany w 3D...dzięki temu możemy ocenić nasz projekt w "realu". Program pozwala nam na dowolne naniesienie ścian, okien, drzwi, schodów, ścianek działowych. Mamy różne kategorie obiektów: drzwi, okna, kuchnie, łazienki, pokój dzienny, sypialnia - dzięki czemu wyszukiwanie staje się znacznie szybsze. Na stronie domowej znajdziemy dużo dodatków, projektów, poradników i podręczników. Na początku ustalamy wymiary mieszkania, a później ustawiamy meble. Program posiada opcję automatycznego zapisywania projektów. Najciekawszą nowością są zaokrąglone ściany - niestandardowe kształty. Posiada kilka ciekawych opcji niedostępnych dla innych programów. Funkcje te jeszcze bardziej nadadzą realizmu naszemu projektowi, czyli:

Funkcja kompasu  = Pozwala na dokładne umiejscowienie domu według kierunków świata, co z pewnością będzie ważne dla osób zajmujących się Feng Shui.
Pora dnia =  Istotna przy planowaniu np. sypialni. Program specjalnie dla nas ;) weźmie pod uwagę pozycję słońca na niebie i odpowiednio dobierze kąt padania światła.

Wzrost mieszkańców = Kolejna opcja pozwala na samodzielne ustalenie pod jakim kątem widzi nasz projekt hipotetyczny mieszkaniec danego domu czy pokoju. Szczególnie docenią ją osoby o nietypowym wzroście.
Stopień przezroczystości ścian = Dzięki niemu będziemy mogli sprawdzić, jak prezentują się nasze pomysły wnętrzarskie z różnych punktów widzenia. Wszystkie nasze pomysły na wystrój są trafione. Dzięki temu projekt będzie idealnie dopasowany do naszych preferencji i potrzeb
... a także kolor nieba, podłogi i ziemi.


Genialny program dla osób poszukujących wymarzonego projektu. Dodatkowo wyśmienita zabawa na deszczowe letnie dni...możemy popuścić wodze fantazji i umeblować na papierze nasz pokój. Być może rodzina doceni naszą kreatywność i pozwoli zrealizować papierowe ;) marzenie, a wtedy rozpoczęcie nowego roku szkolnego stanie się o wiele znośniejsze w wypięknionym :P pokoju do nauki - czytaj: pokoju tortur ;) Aby zobaczyć nasz projekt w całej okazałości musimy poświęcić sporo czasu, jednak zdecydowanie warto.... Nasz projekt możemy zapisać lub wydrukować - 3 strony: wyszczególnione, elementy domu, rzut 2D i 3D.


Poniżej projekt użytkownika swisskei znaleziony na Forum programu. Należy zdecydowanie do grona najlepszych, jakie widziałam. Sweethome3D to genialny i potężny program ;)
Inne programy do projektowania 3D:
Planowanieonline
Meble3D
Projektuikupuj
Consili Projektuj3D
_____________________________
Licencja programu: GNU General Public License v2
Photo 2, 3: Sweethome3d

2 komentarzy:

 1. Witam,
  ciekawy program do tworzenia projektu dla amatora czy architekta, ale na zasadzie zrobienia czegoś dla siebie samego. Wizualizacje nie są na wysokim poziomie, dalekie od fotorealistycznych. Na pewno na ich podstawie można zobaczyć główne założenia projektowe i przestrzeń. Ale nie oddaja klimatu i charakteru wętrza. Te wizualizacje nie rzucają na kolana. Np w sketchupie mozna uzyskać podobne efekty i ten program jest w 100% intuicyjny.
  Podsumowując - program ciekawy ale czy można uzyskać wizualizację faktycznie fotorealistyczną? Zakładam że po to robi się w ogóle wizualizacje z użyciem materiałów, świateł i wszelkich gadżetów przybliżających finalny efekt do realnego zdjęcia ;)
  Mnie odpowiadają takie efekty:
  http://www.tissu.com.pl/produkty/147-projekty-wnetrz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem w tym temacie specjalistą, ale gdy zobaczyłam ten program wydał mi się bardzo interesujący i przydatny. Dobrze wiedzieć, że istnieją o wiele lepsze programy.

   Pozdrawiam :)

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.