Serial o perypetiach dwóch rodzin, które dzięki splocie wydarzeń zamieszkują w jednym domu...a więc od początku...Życie nastoletniej Leny wydawało się perfekcyjne, takim jakim było. 16-letnia dziewczyna mieszka z brat Nilsem i matką Doris. Jej matka, z zawodu psychoterapeutka, zakochuje się w oficerze policji Metinie, który jest Turkiem. Doris i Metin decydują się na wspólne życie. Metin wprowadza się razem z dziećmi: Yagmur - ortodoksyjna muzułmanka i Cem - macho, wzorujący się na gangstera. Do tego oczywiście dołączają inne postacie, jak choćby przyjaciel Cem'a, który z kolei jest Grekiem. Teraz Lena musi dać sobie radę z całą rodziną. Jest narratorką serialu, nagrywając krótkie filmy dla Kati. Kati jest najlepszą koleżanką Leny, która wyjechała do USA na studia. Wspólne życie całej rodziny staje się dla wszystkich szokiem kulturowym...szczególnie dla młodego pokolenia. Serial składa się z 3 sezonów. W Polsce można było obejrzeć jedynie dwa pierwsze (TVN7, TV4). Serial został nominowany do międzynarodowej nagrody EMMY w kategorii najlepsza komedia. Niestety choć jest świetny, rzadko jest powtarzany nad czym bardzo ubolewam.

Serial tak się podobał w Niemczech i nie tylko, że postanowiono nakręcić film pełnometrażowy o tym samym tytule. Premiera odbyła się 15 marca 2012.

Świetny serial o zaskakujących zwrotach akcji. Gdy już myślałam, że odgadłam przebieg zdarzeń, serial mnie zaskakiwał, serwując mi kompletnie inne zakończenia. Niektóre odcinki doprowadzają do łez - ze śmiechu. Co ciekawe - autorka bazowała na własnych doświadczeniach, gdyż sama wychowała się w niemiecko-tureckiej rodzinie. Szkoda, że nie można go nigdzie obejrzeć z polskimi napisami bądź lektorem :(((

Inne:

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.