Jesse Cook, uznany przez magazyn Acoustic Guitar drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco, ponownie odwiedzi Polskę.

Przyjedzie, aby zaprezentować nam swój najnowszy materiał czyli "The Blue Guitar". Jego twórczość zaliczana do nurtu zwanego new flamenco, który stanowi fuzję jazzu, muzyki latynoamerykańskiej, flamenco z szeroko pojętą muzyką światą - pokazuje brzmienia różnych kultur muzycznych . Wystąpi 23 września we wrocławskiej Hali Stulecia. Jesse Cook jest kanadyjskim gitarzystą, urodzonym w Paryżu, szczególnie specjalizując się w gatunku rumba flamenco.

Niespodziewany sąsiad i jamming na dachu. Do dziś w jego muzyce możemy usłyszeć wpływy z tamtych czasów. 


"Niezwykłym zbiegiem okoliczności jego sąsiadem został Nicolas Reyes, wokalista Gipsy Kings. Podczas częstych wizyt w Arles Cook niejednokrotnie miał okazję spotkać się ze sławnym muzykiem, nawet jammował z nim na dachu domu swojego ojca".
Jesse Cook komponuje melodie łatwo wpadające w ucho. Jest ogromnie muzykalny, a jego występy estradowe ukazują jego charyzmatyczną osobowość. Nie można zapomnieć też o technice gry. Stara dobra rumba flamenco, ale w nowym młodym wydaniu - jakby lekko odkurzona. Jesse Cook otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa – Diany Krall B.B. Kinga, Ray’a Charlesa. Koncertował z różnymi zespołami folkowymi. Każda kolejna jego płyta była coraz większym sukcesem.

Genialna muzyka i niesamowita atmosfera 

Ten film koniecznie musicie zobaczyć - rewelacja. Można mieć wrażenie, że koncert ma miejsce u nas w pokoju. Zdecydowanie wolę takie kameralne miejsca, aniżeli wielkie sceny.

Co wspólnego ma Jesse Cook i „Seks w wielkim mieście”?


Jego kompozycje wykorzystane zostały w kilku odcinkach tego serialu, a także w The Chris Isaak Show oraz podczas zawodów olimpijskich.

Jeśli chcecie zobaczyć jego popisy gitarowe na żywo spójrzcie niżej. Zamieszczam kilka informacji, które z pewnością ułatwią Wam dotarcie do celu:


Data:  Niedziela 23 września 2012 o 18:00

Miejsce: Hala Stulecia
Adres: 51-618 Wrocław, Wystawowa 1
**Na dwa dni przed Wrocławskim występem, czyli 21.09, Jesse pojawi się też w Poznaniu.

Jesse Cook eng - Angielska strona oficjalna
Jesse Cook pl - Polska strona oficjalna

Ceny biletów (wg sektorów):
Wrocław
48 zł - tylne rzędy B1 i D1
60 zł - tylne rzędy A1 oraz B1, D1
90 zł - A1, B2, D2, P
130 - A2, P
150 - P
180 - P (przed sceną)

Bilety do kupienia online:
sklep.gitara.wroclaw.pl.
www.tbox24.pl
www.ticketpro.pl
www.eventim.pl
Empik, Media Markt, Saturn, Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Dzięki temu mini wywiadowi możemy bliżej poznać jego opinię ma muzykę którą tworzy. Jesse Cook opowiada o tworzeniu albumu Rumba Foundation, ukazując przy okazji rąbek swojego charakteru.


~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.