Zespół został znaleziony w zbiorach mojej mamy podczas robienia porządków. Tak zaczęła się moja przygoda z Republiką. Uwielbiam ich teksty. Wstawiam kilka piosenek, lecz na uwagę zasługują wszystkie ich płyty. Mama opowiadała, że będąc w Jarocinie w 1983 roku, właśnie występowała Republika, a jej fanów, którzy mieli charakterystycznie ułożone grzywki oprócz pasiastych krawatów rzecz jasna, nazywano popersiakami :D  W ogóle w czasie tego szalonego wyjazdu mojej mamy (a miała lat 16), w Jarocinie była prohibicja, czyli nie wolno było na czas trwania festiwalu, sprzedawać alkoholu. Wszyscy świetnie się bawili, festiwal trwał wówczas cały tydzień.


Obcy astronom: umilała mi układanie włosów za czasów licealnych (czyli jakieś 1,5 godziny hihi ^^ Do tej pory mam wyćwiczony biceps)
Sexy doll: po prostu lubię, mimo, że wpada w smutne tony.
Mamona: potrafi się rozpłynąć w jednej chwili. Chyba, że trzymam na koncie - wtedy grzecznie leżakuje, oczywiście do czasu ;D

Polski zespół rockowy. Charakterystyczną cechą tego zespołu było nowofalowe brzmienie
  • Zespół powstał w 1981 roku w Toruniu, w wyniku przekształcenia artrockowej formacji Res Publica. Od początku związany z Klubem Studenckim "Od Nowa" w Toruniu przy UMK, gdzie koncertował i odbywał próby. W wyniku nieporozumień Republika rozpadła się w 1986 roku, by powrócić w 1990. W latach 90. zespół prowadził czynną działalność nagraniowo-koncertową. W 2001 roku po śmierci lidera i wokalisty Grzegorza Ciechowskiego, grupa przestała istnieć.
  • Grzegorz Ciechowski był producentem takich wykonawców jak m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska czy Krzysztof Antkowiak.
  • Ciechowski skomponował muzykę filmową do niemieckiego serialu "Schloss Pompon Rouge" oraz do filmu "Stan strachu".
  • Pierwszą żoną Grzegorza Ciechowskiego była Małgorzata Potocka.

Republika - Obcy astronom

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.