Język niemiecki nie musi być męczący, obiecuję :)

Dzisiaj chciałabym przybliżyć trochę muzykę zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec. Postanowiłam pokazać, że język ten może być przyjemny dla ucha - w co niektórzy wątpią ;) zrażeni nauką języka niemieckiego w szkole. Jednak, jak to zawsze powtarzam, nie ma stereotypu, którego nie dałoby się zmienić. Może i Wy macie ulubione piosenki niemieckie? Zachęcam do podawania ich w komentarzach. Zarówno ja jak i osoby, które tu wpadną, poszerzą swoje horyzonty muzyczne o kolejne tytuły :) Najlepsze piosenki znajduję przez przypadek..hmmm... a może to one znajdują mnie?


Zapraszam w muzyczną podróż :)

 

CHIMA - Morgen

relaxTic Tac Toe - Warum 

melanholja

Wir Sind Helden - Nur Ein Wort 

humor

sssssssssssss

Juli - Perfekte Welle

kobieca 

Nevada Tan - Vorbei 

mocne brzmienie 

Jedna z ich łagodniejszych piosenek. Bardzo przypominają Linkin Park

~~ Estetka ~~

4 komentarzy:

 1. Z niemieckiej muzy najbardziej lubię Bacha i zespół Dschinghis Khan. Jak chcę posłuchać czegoś lżejszego, to zapuszczam Ramstein:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma jak stary dobry Ramstein :D
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Mój kolega był ich wielkim fanem, pewnie głównie dlatego, że byli z Niemiec. On ogólnie kocha wszystko, co niemieckie. Pamiętam jedną z moich przygód z niemiecką muzyką w Intercity "Mewa" z Warszawy do Szczecina. Przez cały czas puszczali muzę - do Poznania jakiś polski folklor, za Poznaniem już tylko niemieckie "jodłowanie":) Pewnie zmieniają DJów w zalezności od strefy okupacyjnej...

   Usuń
  3. Niemcy od zawsze kojarzą mi się ze smacznymi słodyczami :D
   Ciekawa historia. Niestety podobnej nie opowiem. W moim przypadku wyjazdy nad morze odbywały się tylko samochodem - dobre 10 godzin jazdy :).. Sama byłam DJ-em i moje wybory muzyczne ograniczały się tylko do włączenia radia lub archaicznych już kaset :P
   PS. A co do dostosowywania muzyki w zależności od położenia geograficznego... istna elegancja-Francja ;)
   Pozdrawiam

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.