Dzisiaj post z kategorii pouczających. W internecie można znaleźć wiele przedziwnych skrótów pochodzących z języka angielskiego. 
Source: technewstoday.net via Tech News Today
Najczęściej w grach lub czatach, ale nie każdy z nich jest na pierwszy rzut oka zrozumiały. Chyba, że używa się ich wszystkich na co dzień, ale to raczej rzadkość :) W związku z tym postanowiłam zamieścić wytłumaczenie tych najczęściej spotykanych. Nie jestem zwolenniczką wcielania każdego zagranicznego słowa do języka polskiego, bo nasz język jest znacznie ładniejszy i bogatszy w wyrazie. W końcu Polacy nie gęsi... ale jeśli już spotkacie się z tymi skrótami, to warto byłoby wiedzieć, co oznaczają.

Oby jak najrzadziej TARFU,
a jak najczęściej KISS ^^Spis: Co znaczą angielskie skróty?
AFAICR / AFAICT / AFAIK, AFK, AIUI, AKA, ASAP, AWGTHTGTTA, BBL, BFN, B4N, BRB, BTW, CU, CYA, CUL, CUL8R, SYL, EOT, FAQ, FITB, FUBAR, FWIW, FYA / FYE, FYEO, FYI, G,GA (GAMMD), GD&R, GIGO, H (HB), HHOJ, HHOK(HHOS), HIWTH, HTH, IC, ICOCBW, IIRC, IME, IMHO, IMNSHO, IOW, IWBNI, IYKWIM(IYKWIMAITYD), J/K, JONCL, K(KB), KHYF, KISS, KOTC, L8R, LAB&TYD, LMAO, LOL, LOL (LOLAK), MMF, MOF, MORF, MYOB, NFW (NFWM), NTYMI, OIC, OK, OOTQ, OTOH,P?, PITA, POETS, RE, RE'S, REHI, ROTFL (ROTFLMAO), RTFAQ, RTM (RTFM),S (SB), SHIT, SNAFU, SO, SOHF, SOS(SOSDD), SPAM, SUP, TARFU, TGIF, TIA, TIC, TLA (ETLA), TNX, THX,(TNX1.0E6), TTBOMK, TTFN, TTYL, TVM, VEG /VES, W, WB, WTH, WTHDTM, WYSIWYG(WYSINNWYG), YAFIYGI, YGLT, YMMV (YMMVG)


3 komentarzy:

  1. Przydatne :D Często widzę wiele skrótów i nie bardzo wiem co one znaczą, więc Twój post jest bardzo pomocny :p

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa i przydatna notka :D
    CYA , G .

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.