Niedawno znalazłam niesamowicie ciekawego twórcę. Chociaż sama nie wiem, jak go nazwać. Już wyjaśniam w czym rzecz. Czy wiecie co to są zdjęcia poklatkowe? Wikipedia oczywiście nie zawodzi i spieszy z wyjaśnieniem: 

Film poklatkowy, fotografia poklatkowa − technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu, a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.

Osobą, która się tym zajmuje jest QT Luong. Znalazłam tego magika fotografii całkiem przypadkowo. Szukałam ciekawych tapet, które też spełnią moje oczekiwania estetyczne i takim oto sposobem trafiłam na niego.


Muszę przyznać, że filmik jest bajeczny. Zachwyca kolorem, uwrażliwia na to co wkoło nas. Kto tak z ręką na sercu przygląda się otaczającej rzeczywistości? Owszem robimy to, ale zwykle beznamiętnie i bezrefleksyjnie. Ten film pozwala dostrzec to, co na co dzień nam umyka. Boleśnie uświadamia, że nie dostrzegamy tych wszystkich subtelnych niuansów, subtelnych zmian :) Dzięki QT Luong'owi możemy się przyjrzeć klatka po klatce, minuta po minucie, jak nawet malutka roślina zmienia się w cudowny kwiat. Ba...prawie dotknąć, zobaczyć, jak lawa wypływa.Fotograf QT Luong stworzył niesamowity film poklatkowy: Hawaii Volcanoes


Co ciekawe był pierwszą osobą, która sfotografowała każdy z 59 parków narodowych w USA. W tym czasie zgromadził ponad 10,000 fotografii, które można podziwiać na jego stronie czyli http://www.terragalleria.com. Z tego, co wyczytałam jego zdjęcia można używać, jak tapety, po zaopatrzeniu się w odpowiednią subskrypcję. Nie ma co się dziwić, z pewnością zrobienie ich zajęło sporo czasu, do tego podróże, sprzęt, to wszystko też kosztuje. Tak czy inaczej niezła gratka dla amatorów ładnych widoków :)

~~Pozdrawiam Estetka


2 komentarzy:

  1. Dzięki za info. Super film. Jezeli przez dłuższy czas nie będę się pojwaiał, to oznacza, że buszuję po terragalerii:)))

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.