W dzisiejszych czasach przedmioty są tak stworzone, aby przetrwały co najwyżej kilka lat. Taki spisek producentów. Nie zależy im, aby urządzenia działały wiecznie. Dlaczego? Bo to spowodowałoby drastyczny spadek zysków. Taka smutna prawda. Kasa kasę pogania. Jednak co by było, gdyby ktoś się temu przeciwstawił? Na przykład konstruując telefon, którego części składowe można by było dowolnie modyfikować, ulepszać i zastępować innymi bez potrzeby wyrzucania całości? Prawdziwy telefon przyszłości. Czy będzie nim Phonebloks? Mam nadzieję, że tak!

12 milionów wyświetleń filmu na YouTube - to mówi samo przez się :)

Przeciętny człowiek używa Smartfona 2 lata. Po tym czasie wymienia go na lepszy, szybszy, bardziej spełniający jego potrzeby model. Z Phonebloks będzie można zachować jeden i ten sam telefon - a raczej bazę - dodając do niej poszczególne elementy. Phonebloks jest telefonem dostosowanym do oczekiwań i charakteru użytkownika. Można go wyrażać już nie tylko fikuśną obudową, ale także samymi jej komponentami. Skoro można ulepszać telefony wymyślnymi aplikacjami, upiększać obudowami... Czemu by nie zbudować od podstaw telefonu w 100% spełniającego nasze wymagania? 

Chcesz mieć swój Phonebloks - działaj!

Na razie jest to tylko koncepcja, ale Twój głos może to zmienić :)
Więcej informacji znajdziesz w dalszej części posta... 

Co to jest Phoneblock?

Phonebloks jest, a raczej ma być, smartfonem przyszłości. Nowy rodzaj telefonu zbudowany z odpinanych bloków. Modułowa koncepcja zastosowana przy tworzeniu tego urządzenia daje niezwykle dużo możliwości. Zamiast kupować standardowy smartfon z licznymi ograniczeniami, możesz pobawić się w designera i stworzyć własny model od podstaw. Wszystko zależy od gustów. Wybierasz bloki, wspierasz marki, które lubisz i cieszysz się telefonem szytym na miarę. Stłuczony ekran, mała pamięć, słaby aparat, większa bateria. Wszystko da się naprawić i zmienić. Prawdziwa modułowa rewolucja. Jeśli rozwój technologii wiąże się z powstaniem takich genialnych urządzeń, to jestem za! Po więcej informacji odsyłam do filmu i strony www.phonebloks.comPotrzebujesz telefonu biznesowego? Nie ma sprawy. Bierzesz klocek Wi-Fi (dostęp do sieci to absolutna podstawa), szybszy procesor i większą baterię ze względu na długie godziny pracy. Przy okazji zakupu postanawiasz zaopatrzyć własną babcię w taki wynalazek. Nic prostszego. Skoro telefonu ma używać osoba starsza jej model będzie charakteryzował się lepszym głośnikiem bez zbędnych bajerów. Twojej siostrze też należy się coś od życia. Będziesz musiał wybrać dla niej coś specjalnego. Godzinami przesiaduje na Instagramie i cyka fotki wszystkiemu co się rusza, włącznie z jedzeniem? Oczywiście wiesz, że telefon bez porządnego aparatu będzie jej tak samo przydatny, jak kartonowe pudło.

Jak pomóc w urzeczywistnieniu projektu?
Obserwuj, aby być na bieżąco:
Facebook http://www.facebook.com/davehakkens

Projekt będzie realizowany jeśli zainteresowanie pomysłem będzie wystarczająco duże. Aby tak się stało potrzeba wsparcia pomysłu na wszelkie możliwe sposoby. Pierwszym krokiem może być wsparcie akcji na stronie www.thunderclap.it/projects/2931-phonebloks. Do tej pory zebrano już 200 tysięcy głosów, jednak im więcej tym większa szansa powodzenia projektu. Za wszystkim stoi Dave Hakkens, człowiek, którego ograniczenia telefonów zainspirowały do stworzenia tej rewolucyjnej koncepcji.

29 października 2013 o 10:00 AM EDT nastąpi godzina zero, w której to ludzie wyrażą swoje zdanie, uświadamiając markom czego oczekują od telefonów. Nie tylko znaczka nadgryzionego jabłka czy innych symboli, ale przede wszystkim funkcjonalności, wytrzymałości i personalizacji. Im więcej ludzi, tym większy wpływ. Posiadanie telefonu w 100% spełniającego Wasze oczekiwania to cel godny uwagi. Szkoda byłoby przegapić możliwość włączenia się do akcji i być może zrewolucjonizowania świata telefonów komórkowych. Phonebloks nie będzie się starzał jak zwykłe smartfony, a jedynie zmieniał wraz z Wami. Pamiętajcie o tym :)
~~Estetka2 komentarzy:

 1. jestem za! myślę że na pewno się sprawdzi :)

  Lili_TitloM_30

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieranie telefonu zaczęłoby przypominać składanie komputera. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie lub chociaż pokaże potrzebę zmian na rynku smartfonów.

   Pozdrawiam :)

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.