"Człowiek obdarzony wrażliwością meteorologiczną wyczuwa ciche nadejście śniegu nawet przez sen; porusza się w ciepłej pościeli, przewraca się z boku na bok, uchyla powieki – w pokoju jest ciemno i na dworze jest ciemno, ale zza okien promieniuje tajemnicza obecność czegoś nowego i jasnego. Człowiek przeciąga się pod ciepłą kołdrą, przeszywa go długi, miły dreszcz oczekiwania. I zaraz potem sen powraca, głębszy i smaczniejszy niż przedtem." - Małgorzata Musierowicz


Patrząc przez okno niezmiernie cieszy mnie fakt, że wreszcie spadł śnieg. Nie taki pitu pitu 5 cm, po którym nie ma śladu następnego dnia. Tylko porządna warstwa białego puchu. To jeden z elementów, który skutecznie wprowadza mnie w świąteczny nastrój. Nie licząc światełek, wystaw, piosenek okolicznościowych, corocznych reklam odrdzewiacza (czyli :D? - pytanie za 100 punktów) i tego ciepła emanującego z ludzi. Wreszcie można porządnie odczuć, że pora roku się zmienia. Przyjemny odgłos szurania liści pod nogami został zastąpiony miłym skrzypieniem śniegu. Zima ma także jedną dużą zaletę. Powroty do ciepłego domku i szklanki gorącej czekolady są wyjątkowo przyjemne. A to tylko dwa z całej listy plusów, wynikających właśnie z tej pory roku. 

Nawet minusowe temperatury nie są mi straszne. Fakt, czasami dają się we znaki, gdy trzeba się przemieścić z punktu A do punktu B. Jednak taki już urok zimy. Można go albo zaakceptować, albo się denerwować. Wybór należy do Was. Osoby zmotoryzowane mają w tym momencie roku zdecydowaną przewagę na tymi, których złe 'egzaminatory' przepuścić nie chciały. Jednak na kierowców, zanim wsiądą do cieplutkiego środka transportu, także czeka małe tête-à-tête z zimą zwane odśnieżaniem. Chyba, że posiadają sprytny system, który po naciśnięciu jednego przycisku i odczekaniu 15 minut zrobi to za nich. Wtedy argumenty się kończą, a wynik to 1:0.

Co zrobić, jeśli nie lubi się zimy? Można przypomnieć sobie ten letni upał, brak wentylatora i wtedy wszelkie wątpliwości znikają w mgnieniu oka. Jeśli nie lubicie zimy wyszukiwanie jej plusów sprawi, że nieco przychylniejszym okiem będziecie patrzeć na ten miesiąc:

Czas wolny, ferie
Prezenty
Jedzenie
Święta
Kulig
Atmosfera
Kevin sam w domu
Ciasta, ciasta, ciasta
Świąteczne piosenki
Sylwester 

Można jeść słodycze codziennie bez poczucia winy
I nosić czapkę mikołaja - nikt tego nie kwestionuje

  ~~ Estetka ~~

  PS.  Czy wiecie, że... herbaty z cytryną nie powinno się pić w zimie, ponieważ cytryna orzeźwia i ochładza organizm. Chyba, że jest Wam wiecznie gorąco. Takie aparaty też chodzą po ziemi ;) 
  Z cyklu Estetka radzi ;D

  2 komentarzy:

  1. "corocznych reklam odrdzewiacza", oczywiście chodzi o reklamę coca-coli :P A tak wgl grywasz może w CS:GO?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kolejne 100 punktów należy do Ciebie (h)
    Nie miałam nigdy okazji zagrać. Doba zdecydowanie powinna mieć 48 godzin :P

    Pozdrawiam :)

    Usuń

  Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
  ✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
  Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.