Dotarliście kiedyś do momentu, w którym gry MMORPG zajmowały 90% Waszego wolnego czasu? Podobnie jest z Codex, główną bohaterką dzisiejszego serialu.
Codex jest pewną siebie healerką, dzielnie przemierzającą krainy wirtualnego świata. Jednak to tylko część skrywanych przez nią tajemnic. Po wylogowaniu się z gry na światło dzienne wychodzi jej prawdziwa natura. Ujawniają się wszelkie lęki, brak asertywności i inne powody przeniesienia całego swojego życia w świat MMORPG. Jak się później okazuje dziewczyna nie ma pracy, jej terapeutka odmówiła dalszego leczenia ze względu na internetowy nałóg, a życie miłosne to katastrofa. Jednak dziewczyna nie daje za wygraną i stara się żyć, jak do tej pory... do czasu, gdy zastaje jednego z członków gildii na swojej wycieraczce. 
Okazuje się, że to z czym trzeba się zmierzyć to nie tylko dungeony i questy, ale przede wszystkim realne życie. Ono momentami bywa trudniejsze niż najsilniejszy z bossów. Z sezonu na sezon widzimy jak niepozorna i mało asertywna dziewczyna, bojąca się interakcji z ludźmi, przekształca się w osobę pewną siebie. Ten aspekt serialu uważam za wielki plus. Wystarczy odrobina chęci, aby wszystko zmienić :)

The Guild jest serią 3-9 minutowych filmów publikowanych w internecie. Pierwszy odcinek powstał w 2007 roku, jednak tematyka nic a nic się nie zestarzała. Do tej pory nakręcono 6 sezonów, więc jest co oglądać. Uwielbiam The Guild, ponieważ opowiada o moim ukochanym gatunku gier.


Po 2 latach gry World of Warcraft, Felicia Day (główna bohaterka i autorka serialu) zadecydowała, że wykorzysta zdobyte doświadczenie i stworzy serial o życiu graczy. Stara się nie odnosić do żadnego konkretnego MMORPG ze względu na prawa autorskie. Mimo tego każdy znajdzie w nim znajome elementy, przypominające własne czasy... nolife'a? ;)

W serialu występuje mocny język. The Guild to przerysowana wizja świata graczy, a nie źródło wiedzy o życiu - pamiętajcie tym! :)
Serial zaczyna się w momencie, gdy członkowie gildii orientują się, że...
Warlock Zaboo - nie logował się do gry 39 godzin!


~~ Estetka ~~ 

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.