Jak to jest z tymi świętami i dlaczego my kobiety przywiązujemy tak dużą wagę do dat? O tym pisałam w tym poście. Kwiatki i data jest ostatnim bastionem związku. Dzisiaj chciałam pokazać dlaczego znajdą się także kobiety bojkotujące to święto. Rozmowa z kilkoma koleżankami tylko potwierdziła moje przypuszczenia. Mężczyźni wreszcie zrozumieją, o co tyle szumu :)

Source: weheartit.com
Część z kobiet bojkotuje "kobiece" święta, uważając je za durne. Dlaczego? Te kobiety, które denerwują się na wszelkiego rodzaju święta, nie bojkotują miłości czy związków. Tylko sztucznie nakręcane okazje. Drażni je, że jeden dzień jest wyjątkowy, bo tak się powszechnie przyjęło... a pozostała część roku wygląda szaro-buro i normalnie. Jakby potrzeba było święta, aby sobie sprawiać miłe niespodzianki, czy choćby kupować kwiaty. Bez nich już facetowi nie zależy? Więc jeśli są mężczyźni, chłopcy, którzy do tej pory nie obsypywali swoich dziewczyn, żon prezentami bez okazji, niech teraz sobie przyrzekną, że zaczną to robić. Nikogo nie jestem w stanie zmusić, bo też nie o to chodzi. Ale skoro wiążecie się z jakąś osobą, to chyba nie z nudów i że chodzi tu raczej o uczucie, czyż nie? Wyrażające się przez troskę i chęć uszczęśliwiania drugiej osoby. Nie chodzi o bilbord przed blokiem - choć nie przeczę byłoby to przezabawne - lecz przede wszystkim o drobne, miłe gesty, będące wyrazem pamięci i troski. Mały bukiecik kwiatów, miły SMS, rozmowa, śniadanie do łóżka, bilety na koncert, ulubione słodycze. Każdy wiek znajdzie swoją wersję. Wyekspediowanie ukochanej na zakupy i przejęcie wszystkich obowiązków, aby cały dzień mogła się obijać do woli - idealna opcja dla osób posiadających dzieci :) To tylko kilka przykładów z całej gamy pomysłów. Mężczyźni potrafią być wyjątkowo kreatywni i zaskakujący, jeśli tylko chcą. Tylko to ukrywają skubańce jedne z lenistwa :P Więc do dzieła!

Na co dzień się nie starasz?
Troska codzienna. To jest to, co urzeka najbardziej. Wtedy żadna kobieta nie ma potrzeby bojkotu. Jeśli facet na co dzień sprawia różne przyjemności, to te święta stają się kolejnymi okazjami do miłych chwil....a nie jedynymi! A to ogromna różnica. Więc jeśli Twoja dziewczyna bojkotuje Dzień Kobiet, Walentynki i temu podobne okazje, to z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że Ty na co dzień wcale się nie starasz. Może warto byłoby to zmienić, bo z pewnością Ci na niej zależy tylko może natłok obowiązków i spraw Cię pochłonął :)

Nie zapominajcie o...
Oczywiście Dzień Kobiet nie jest tylko okazją do świętowania dla osób w związkach. Siostry, kuzynki, matki, babcie. One wszystkie zasługują na przysłowiowy goździk :)  

Co lubi Estetka?
Skoro dzisiaj moje święto to dorzucę swoje 3 grosze, w końcu kto mi zabroni? hihi :) 
Wybieganie kilka kroków do przodu. Wymyślanie rzeczy, które sprawią mi przyjemność, a jeszcze sama na to nie wpadłam. Są to rzeczy przeróżne, np. wożenie w samochodzie ciepłej bluzy, gdybym miała zmarznąć, zakup ulubionej płyty czy choćby znajomość moich antypatii kulinarnych i uwzględnianie ich na co dzień. To tylko kilka prostych przykładów. Z pozoru drobiazgi, ale kryje się za nimi coś o wiele ważniejszego ^^


Czytelniczkom bloga życzę, aby Dzień Kobiet świętowały przez 365 dni w roku, a nawet 366 :)

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.