Source: weheartit.com
"Szczęście mężczyzny przywiązane jest nie do jego siły, 
lecz do jego usposobienia"

Nie tylko kobiety mają swoje święto, od niedawna w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn. Pomysł na to święto jest pochodną idei równości płci. Tradycja święta zapoczątkowana została w 1999 roku. Na świecie oficjalnie jest obchodzony 19 listopada, ale i tak niektóre państwa maja swoje, wyjątkowe daty. W Polsce przyjęła się data 10 marca. Oprócz Dnia Mężczyzn w kalendarzu znajdują się jeszcze dwa pokrewne:
  • Dzień Chłopaka — 30 września
  • Dzień Ojca — 23 czerwca
Mimo, że "męskie" święta nie są tak popularne jak "kobiece", to jednak stanowią doskonałą okazję do złożenia życzeń, czy wręczenia drobnego upominku (warto pamiętać, że mężczyźni najbardziej cenią te praktyczne).
  1. Życzę Wam, abyście dotarli do takiego momentu w życiu, gdy nie będziecie musieli sobie ani innym nic udowadniać
  2. Alkohol przestanie być ucieczką od nieprzyjemnych wspomnień i sposobem na dodanie sobie animuszu
  3. Wszystko będzie przychodzić z łatwością
  4. Przeszłość nie będzie rządzić Waszym życiem
  5. Ludzie wokół będą oparciem
  6. Uśmiech nigdy nie będzie znikał z twarzy
Dzisiaj polecam obejrzeć fantastyczny program kabaretu Hrabi. 
To mój prezent - w końcu kto nie lubi śmiać się? ;) 
Program "Kobieta i Mężczyzna" w całości jest poświęcony obu płciom, po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości - ale żadna różnica nie czyni płci gorszą, lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie nie grozi rozpadem związku ani cichymi dniami. Kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania. Na głównej stronie kabaretu można zamówić wersję DVD, to tak zaznaczam w ramach ciekawostki. Bardzo ich lubię, więc zarzucę linkiem... ot, co ;) - www.hrabi.pl 
Wszystkim Panom czytelnikom bloga życzę Wszystkiego Najlepszego :)

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.