Gdyby dzielny hydraulik Mario mógł skorzystać z poniższej technologii, to dotarcie do zamku i uratowanie ukochanej brzoskwinki (Princess Peach daaah :D) byłoby o wiele prostsze. Chociaż może wtedy nie dowodziłoby to o jego zaangażowaniu? Kto wie. Filozofie na bok. Pomysł wygląda bardzo zachęcająco i mnie urzekł, a jak Wam się podoba? ^^ 

Zobacz grę, która odebrałaby pracę nie tylko dzielnemu hydraulikowi, ale i innym starym bohaterom, zmierzającym w prawą stronę ekranu w trakcie swojego pixelowego życia. Mieliby o wiele mniej roboty, gdyby zauważyli, że 2D to nie koniec świata, a jedynie początek... albo inny wybór, gdyby któryś z nich złamał nogę hihi^^


Miegakure jest logiczną grą platformową, przywodzącą na myśl Feza. Jednak zamiast dwóch i trzech wymiarów zastosowano tutaj także czwarty. Kuszące nieprawdaż? Nie tylko brzmi dobrze, ale tak samo wygląda. Dzięki temu wiele zagadek, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, nie stanie się ślepym zaułkiem. Pokazując, że na każdy problem znajdzie się jakieś rozwiązanie wystarczy dobry pomysł i zmiana perspektywy :) A'propos... Czwarty wymiar w tej grze nie jest czasem, tylko matematycznym uogólnieniem. Działa podobnie jak w pierwszych trzech: (X, y, z, ... oraz w).

Co, jeśli wszechświat rzeczywiście miałby cztery wymiary, ale nie wiedzielibyśmy o tym?

Od czasu, gdy ludzie odkryli ideę 4D, próbowali wymyślić jak wyglądałby nasz świat, jakie miałby możliwości, gdyby przestrzeń rzeczywiście posiadała cztery wymiary. Chodzenie "przez" ściany byłoby jedną z najprostszych konsekwencji. Ale jak właściwie miałoby to wyglądać? Nie często oglądając zwiastun gry, można nauczyć się czegoś o matematyce. 

[Wyjaśnienie jak działa Miegakure]
Zatłoczone miasto, ruch, hałas...pstryk...tybetański ogród zen z pozagarnianymi kamyczkami, spokój i harmonia? 
No nie do końca :)Dla szukających większej ilości informacji:

O GRZE: miegakure.com | BLOG: marctenbosch.com |
FACEBOOK: facebook.com/Miegakure | TWITTER: twitter.com/MiegakureGame | 


PS. Wszystkim tym, którym wakacje się niestety skończyły :(, życzę mimo wszystko spokoju ducha.
Nie tylko dzisiaj, ale także w kolejnych dniach i miesiącach  :)
Dlatego dzisiaj post lekki, krótki i przyjemny :)

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.