Szykuje się ogromna rewolucja. Jedni uważają ją za konieczność, inni wylewają swoje żale na forum, a ja się cieszę. Jest to post dla wszystkich tych, którzy nie śledzą informacji od Carbine z wypiekami na twarzy ;)

Pokazuje obiecany berecik ^^
Ekran logowania dodał mi z 50 godzin...
leżenia plackiem na plaży ;D
Osoby, które miały okazję grać w WildStara już od samej premiery z pewnością pamiętają, co się wtedy działo. Kilometrowe kolejki i serwery oblegane do tego stopnia, że zalogowanie momentami graniczyło z cudem. Szczególnie jeśli na nowy dom został wybrany jeden z tych najpopularniejszych serwerów. Kilka godzin bezskutecznego wpatrywania w ekran, jak nic. Większość osób zniechęcona oczekiwaniem pochopnie podejmowała decyzje o rozpoczęciu przygody na którymkolwiek z dostępnych. Nie biorąc pod uwagę, jak to się może potoczyć w przyszłości. Że np. będą zmuszeni się przenieść, bo kolega wylądował gdzie indziej. I jak tu grać? A nikt nie będzie czekać przez tydzień, aby sprawa się ustabilizowała i wspólnie zacząć. Po kilku miesiącach, gdy ten cały bum nieco ochłonął, liczba osób niezadowolonych lub rozczarowanych wykruszyła się, a część przeniosła - i oto nastąpił problem. Okazało się, że populacja na serwerach jest dramatycznie niska - było ich zbyt wiele, bo Carbine chciał każdemu dogodzić. W związku z tym postanowili podjąć pewne kroki, aby poskładać rozproszoną społeczność. Aby każda osoba mogła doświadczać gry w najlepszej wersji, jak na MMORPG przystało, zamiast być zmuszonym do samotnego przemierzania krain. Nie mówiąc już o PvP w takich warunkach... Chociaż nie jestem fanką... nie zajmuję się PvP, więc dlaczego gram na PvP? Lubię mieć wybór :D Co jeśli kiedyś zmienię zdanie? Będzie mi przykro, bo nie lubię przenosić się z całym majdanem w nowe miejsca, tracąc znajomych. Choć jedna gra sprawiła, że sama, z własnej woli (!), leciałam na WvWvW i o dziwo nawet mi się podobało. Szaleństwo :P. Guild Wars 2, który ma wiele świetnych elementów, ale wszystkim oczy przysłania system walki. Taka ciekawostka z życia. Nie byłabym sobą, gdybym nieco nie odbiegła od tematu :D

Jakie rewolucje? O co chodzi? 
Carbine ogłosiło, że planują otworzenie Megaserwerów, jednego PvP (łącząc dotychczasowe serwery PvP) i jednego PvE (tak samo), aby zebrać raz jeszcze community i wyjść naprzeciw skargom graczy, dotyczącym niskiej populacji niektórych gagatków. Przepraszają jednocześnie za brak wcześniejszego odzewu. Dobrze wiedzieli, że sprawa jest poważna, ale nie chcieli nic ogłaszać, dopóki nie będą pewni, że są w stanie ten pomysł zrealizować (bardzo rozsądnie). Do tego potrzebna jest solidna technologia, potrafiąca ogarniać swoimi ramionami wszystkich graczy jednocześnie. Piszą, że zmiany dokonają się w niedalekiej przyszłości. Wiadomość jest bardzo dobra. Choć w parze z nią idzie kilka mniej optymistycznych, łagodnie rzecz ujmując... Wszystko zależy, który aspekt gry jest dla Ciebie najważniejszy - np. serwery RP przestaną istnieć. Przyznali, że jest jeszcze wiele rzeczy, nad którymi muszą popracować. Uważają (zresztą bardzo słusznie), że sprawa serwerów jest obecnie jedną z priorytetowych. Każda osoba może wyrazić swoje obawy, pytania i wnioskami w tym wątku na forum WildStara. Jeśli coś Ci się nie podoba warto zaproponować jakieś rozwiązanie, zamiast tylko i wyłącznie narzekać. Bądźmy konstruktywni i kulturalni przy okazji. Będzie miło :) Zresztą mężczyźni potrafią być wyjątkowo kreatywni, jeżeli tylko chcą hihi ^^. Zresztą do kogo mam się zwracać, skoro to większa część czytelników bloga :P
Zmiany w nickach i ilościach postaci na serwerze? Każdego fana MMORPG i swojej unikalnej nazwy ten fakt może wyprowadzić z równowagi. Skoro kilka serwerów PvP połączy się w jeden, to nie ma bata, aby nicki nie zaczęły się dublować. Jak wiadomo każda osoba chce zachować swoją dotychczasową nazwę, bo jest jedyna, ukochana. I jak to teraz pogodzić? Carbine nie jest zadowolony z tego co musi nastąpić, ale nie ma innego wyjścia. Nasza nazwa będzie zawierała 2 wyrazy. Zostaniemy zmuszeni do używania "nazwisk". Podobno każdy, chociaż polecam śledzenie forum, bo różnie to może być. (Warto już teraz pomyśleć nad czymś sensownym: Exile, Dominion :) Skoro wszystkie postacie z serwerów PvP przejdą na MegaserwerPvP i analogicznie w przypadku PvE na MegaerwerPvE, to jak je pomieścić skoro limit wynosi 6? Więcej informacji znajdziesz w poniższym FAQ.
Darmowy transfer. Aby ułatwić graczom oczekiwanie, dodano do gry darmowy transfer postaci (z tego co pamiętam, jednorazowy, ale rączki uciąć nie dam. Bezcenna ^^ Zresztą, jak i cała reszta. No ba :D Nie powinnam nic dopowiadać, bo powinien to być super poważniutki artykuł dla poważniutkich ludzików, ale mam zabawny nastrój :D (Odskocznia od refleksji i przemyśleń)... Żaden alkohol. Bez przesady :P Przeważnie mam dobry humor :)). Jest to świetna informacja dla osób, które zmieniły zdanie odnośnie typu serwera, na jakim chcą grać. Z PvE na PvP i na odwrót. Nie wszystkie z nich (!) są dostępne. Warto zwrócić na to uwagę. Obecnie jest to darmowe, ale na jakich zasadach się odbywa, musicie sami poszukać. Dzięki temu każda osoba niezadowolona ze swojego obecnego wyboru może bezkarnie zmienić zdanie.
Kiedy przyjdzie czas na przeprowadzkę na Megaserwery wszystkie guildie, arena teamy, kręgi (w zbożu ;)), czy choćby itemy z poczty i aukcji zostaną na nie przeniesione. Normalne ograniczenia transferu nie będą obowiązywać podczas tego konkretnego przedsięwzięcia. Niestety, jednym z produktów ubocznych rewolucji jest to, że zasady panujące na serwerach ulegną zmianie. Zostanie dodane dodatkowe 5 kanałów czatu uwzględniających - RP, Francuski, Niemiecki, Francuski RP i Niemiecki RP. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce. Dobra okazja do przypomnienia sobie po niemiecku tego i owego haha :D Zresztą jak już tak szaleją, to niech dodadzą jeszcze japoński dla Estetki, no co im szkodzi hihi ^^ Kosmos w klimatach Azji - genialnie :D 

Ciężkie czasy dla fanów RP...
Nigdy nie bawiłam się w Roleplay, chociaż potrafię się postawić w położeniu osób, dla których jest to największa zabawa. Współczuję. Zupełnie jakby przychodzić na dyskotekę w stroju z epoki średniowiecza, chcąc znaleźć troskliwego kawalera w mundurze, a zastając pobrudzonego piwem amatora bilarda i bekania na głos, który nie dość, że nie zna obowiązujących tańców, to jeszcze % likwidują rozumek. Zwykli śmiertelnicy psują klimat i możliwość wczucia się w rolę. To jedynie przykład, wyolbrzymiony, aby pokazać osobom, nie rozumiejącym położenia innych, w czym rzecz. Mam nadzieję, że przez obecne zmiany fani RP nie znikną całkowicie z gry. Że jakoś ta symbioza będzie w stanie zaistnieć, dodatkowo w miłych warunkach. Mnie zawsze spotykanie i oglądanie ich wysiłków i interakcji sprawiało w grach dużą przyjemność. Choćby z daleka. Mimo, że się nie bawię, jest to dla mnie ciekawe. Kto wie, może obecne zmiany wpłyną tak korzystnie, że przyciągną nowych graczy, a otworzenie serwerów tylko dla RP będzie konieczne. Nie ma co tracić wiary. Jednak zamiast zwykłego narzekania, skądinąd słusznego, lepiej dodać na forum propozycje zmian, które mogłyby życie na serwerach zwykłych śmiertelników uprzyjemnić - póki są skłonni wziąć je pod uwagę.FAQ
(Jak komuś się nie podoba moja interpretacja, to niech sobie odmówi różaniec ;D na uspokojenie)
 1. Co z regionami? System Megaserwerów nic nie zmieni w kwestii regionów. Gracze NA i EU oddzielnie, jak do tej pory.
 2. W jaki sposób będą działać? Po zmianach, będzie jeden Megaserwer PvP i PvE na region. Po scaleniu, wszystkie postacie, które były do tej pory na serwerach PvP zostaną przeniesione na Megaserwer PvP. Analogicznie wszystkie postacie, które były na serwerach PvE, zostaną przeniesione na Megaserwer PvE.
 3. Co się stanie, jeśli dwie postacie z różnych serwerów mają taką samą nazwę? Każda postać będzie miała unikatową nazwę składającą się z imienia (obecna nazwa) i nazwiska oddzielonego spacją. (Możliwe, że będzie można dodać wyraz przed obecnym nickiem, ale to nie jest pewne) Przed wejściem do gry w ekranie wyboru postaci, trzeba będzie wybrać nazwisko. Suma znaków imienia, nazwiska i spacji to 30.
 4. Co się stanie, jeśli dwie gildie z różnych serwerów mają taką samą nazwę? Najstarsza guildia z aktywnym guild masterem zatrzyma nazwę. Wszystkie pozostałe będą miały tymczasowo dodany unikalny element do nazwy, aby nie wystąpił konflikt. Będzie można to zmienić w przyszłości. O tym, jak to zrobić powiadomią w najbliższym czasie.
 5. Ile postaci będzie można mieć na Megaserwerze? Będziesz w stanie stworzyć do 12 postaci. Obecny limit wynosi 6.
 6. Co zrobić, jeśli mam więcej niż 12 postaci? Będziesz mógł grać wszystkimi istniejącymi postaciami. Stworzenie nowej będzie wymagało zredukowania ich ilości do 11 lub mniej.
 7. Czy nadal będę mógł grać w języku francuskim lub niemieckim? Tak. Jeśli chcesz grać w języku francuskim lub niemieckim, wystarczy wybrać żądany język w ustawieniach Twojego klienta. Będziesz mógł wybierać pomiędzy następującymi kanałami na czacie: RP, Francuski, Niemiecki, Francuski RP i Niemiecki RP.
 8. Co z serwerami RP? Nie będą funkcjonować. Na każdym Megaserwerze będą odpowiednie kanały do RP, nie wchodzące w konflikt ze zwykłymi rozmowami graczy. Jak powyżej.
 9. Czy będę mógł przenieść się z PvP na PvE i na odwrót? Nie. Gdy tylko Megaserwery ruszą możliwość transferów zostanie wyłączona.
 10. Czy zachowam wszystkie przedmioty: CREDD, waluty, przedmioty, maile, dekoracje itd.? Tak, wszystkie dane postaci pozostaną nienaruszone.
 11. Skąd mam wiedzieć jak odszukać swoich znajomych po scaleniu serwerów? Twoja lista będzie automatycznie aktualizowana. Powinieneś zobaczyć wszystkie nowe nicki po zalogowaniu do gry.
 12. Co się stanie z dotychczas zdobytymi osiągnięciami "Realm First"? Nie znikną. Są permanentnie związane z postacią. Dodatkowo będziesz mógł konkurować o kolejne osiągnięcia na Megaserwerach.
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.