Z dnia na dzień pogoda staje się coraz chłodniejsza. Letnie ogniska, spotkania przy garnku prażonych i innych przysmakach powoli odchodzą w niepamięć. Co zrobić, aby choć na chwilę odtworzyć tę aurę bez rozpalania na środku pokoju małego co nieco? Dzisiejsza propozycja przyda się idealnie nie tylko w takiej sytuacji, zadowoli także fanów produktywności, relaksu i amatorów miłych dla ucha dźwięków.

Noisli jest stroną, która za pomocą dźwięków pomoże odtworzyć Twoje ulubione środowisko pracy, nauki lub relaksu. Jednego dnia wsłuchasz się w wietrzny dzień z cicho padającym deszczem, przypominającym aurą angielską pogodę. Innego przeniesiesz się do zatłoczonej kafeterii lub odwiedzisz leśny zakątek pełny spadających liści z szemrzącym w oddali strumykiem. Sam zdecyduj, co jest Ci w danej sytuacji najbardziej potrzebne :)


Odpowiednia ilość hałasu między 50-70 dB jest najwłaściwszym poziomem, który utrzymuje aktywność mózgu i zwiększa twórcze myślenie - ciekawostka, którą można wyczytać na ich blogu.

Deszcz, trzaski ogniska czy też świerszcze towarzyszące letniej nocy to tylko kilka z 16 dostępnych odgłosów. Możesz słuchać ich oddzielnie, ale co ciekawsze także w grupach. Bardzo mnie cieszy, że poziom głośności każdego z nich można dostosować do własnych upodobań. Dzięki temu nie jestem skazana na rozszalałą burzę czy rwący potok, skoro zdecydowanie wolę nieco cichsze i spokojniejsze towarzystwo z cykaniem świerszczy w tle. Nie masz pomysłu na swój zestaw? Skorzystaj z propozycji autorów strony, którzy stworzyli 3 podstawowe tryby: losowy, produktywny oraz relaks.

Są osoby, które tylko w kafeteriach są w stanie dokończyć swoje projekty. Więc jeśli tym razem wena przyjdzie późną nocą, a Twoja okaże się akurat zamknięta, możesz zastąpić ją wersją internetową. Jedynie zapachu kawy brak, ale z pewnością coś wymyślisz :) Do tych oryginalniejszych odgłosów należy także rytmiczny stukot jadącego pociągu. Puść wodze fantazji, nie stawiaj na oczywiste połączenia i stwórz coś oryginalnego. Kawiarnia + padający deszcz pozwoli zasnąć tym, którzy bez gwaru nie są w stanie tego dokonać.

Strona zawiera także minimalistyczny edytor tekstu. Wszystko, co w nim napiszesz będzie dostępne po zamknięciu przeglądarki. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wersja beta, więc mogą zdarzyć się niespodzianki. Dla pewności lepiej co jakiś czas robić kopie zapasowe tekstu - funkcja pobierania znajduje się po prawej stronie. Nie skusiłabym się, aby pisać w nim osobiste wiadomości, ale dla tych niezobowiązujących - czemu nie.

Od jakiegoś czasu sama chętnie korzystam z tej strony - dzięki Marcel :) Postanowiłam jednak podzielić się nią ze światem^^

Spodobała Ci się strona? Zawsze możesz okazać nieco miłości odwiedzając jej twórców na Facebooku, TwitterzeGoogle+ :)

~~ Estetka ~~

3 komentarzy:

 1. Jejku! Jakie to jest świetne! :D Ustawiłem sobie kompozycje, rozłożyłem się na krześle, podgłośniłem słuchawki, otworzyłem Pysia i zrelaksowałem się niesamowicie. :D Dzięki Estetko! <3
  tomaszek_13 (>^_^)>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Tomaszku :)

   Bardzo przyjemnie czyta się komentarz zawierający tyle pozytywnej energii i entuzjazmu.
   Cieszę się, że strona umiliła Ci wieczór. Dobrze, że nie zachowałam jej tylko dla siebie :)

   Pozdrawiam =^.^=

   Usuń
 2. Jeżeli mają tam nagraną ciszę, to puszczę sobie na cały regulator:) Dzięki, Estetko, że dzielisz się swoimi odkryciami:)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.