Święta się zbliżają, więc czy chcecie, czy nie i tak przyjdzie Wam odwiedzić różne sklepy. Nie zawsze taka wyprawa musi być nudna i denerwująca. Kupowanie prezentów dla osób, które lubimy, szanujemy czy darzymy większą sympatią jest przecież miłe i urocze. A jeśli ktoś jest singlem, to może zamiast jednego kupić dla siebie dwa. W pierwszym przypadku bardzo często mamy problem z wymyśleniem, co też obdarowany czy obdarowywana chcą dostać. Stres czy strach przed rozczarowaniem swojej lubej, przesłania radość z ich wyszukiwania i wymyślania. Lubię prezenty, nie zaprzeczę. Nie ma w tym nic złego :) Mogą sprawić wielką radość zarówno od strony wizualnej jak i użytkowej. Przyznam, że moment zaskoczenia potrafi być równie przyjemny, co zawartość. Choć od rzeczy o wiele bardziej cenię intencję z jaką są kupowane. Jeśli wiem, że ktoś z myślą o mnie szukał prezentu, chciał szczerze sprawić przyjemność, głowił się i wysilał, niezależnie od efektu, wtedy milej robi się na sercu. Przymykam oko na potknięcia czy rozbieżność gustów. No cóż, może w kwiatowych kolczykach nie będę chodzić zbyt często. Ale za każdym razem, gdy zobaczę je w kasetce przypomnę sobie zawartą w nich całą górę pozytywnych emocji. Przypuszczam, że większość z Was jeszcze nie kupiła wszystkich prezentów. No cóż, czekanie na ostatnią chwilę nie jest najlepszym pomysłem. Pośpiech nie służy kreatywności i przede wszystkim portfelowi. Dzisiaj pierwsza cześć poradnika. Jutro druga i konkretne przykłady. Chciałam Wam pomóc w tym świąteczno-prezentowym szale :)

Po co kupujemy prezenty?
Tradycja. Większość podchodzi do tego, jak do zła koniecznego, a można przecież lżej i radośniej. Prezenty są kolejną okazją do pokazania swojej połówce, jak bardzo Wam zależy. A nie zależy? Wiem, że wielu z Was czuje presję, boi się popełnić błąd albo mimo najszczerszych chęci kompletnie nie ma pomysłu. Obiecajcie sobie, że od następnego roku zmienicie taktykę. Za każdym razem, gdy dziewczyna wspomni, że chciałaby to czy tamto, zapisujcie lub zapamiętujcie. Dzięki tej malutkiej "sztuczce" problem prezentów zniknie raz na zawsze. Dziewczyna obdarowana wymarzonym przez nią przedmiotem, poczuje się wyjątkowo i nigdy w życiu nie wspomni, że od poprzedniego chłopaka dostała taki piękny łańcuszek. Nie można na to pozwolić!


Opakowanie ma znaczenie?
Mężczyźni zwykle stawiają na zawartość i tylko na niej skupiają swoje wysiłki. Choć znajdą się i takie urocze ewenementy, które wiedzą, że jest nieco inaczej. Kobieta z pewnością dostrzeże i doceni ładne opakowanie prezentu. Wiem, że nie rozumiecie tego. Dlatego wytłumaczę na gamerskim przykładzie. Można to porównać do zakupu klucza do gry w Internecie, której nigdy nie dotkniecie albo ebooka, albo pudełka opakowanego w foliową reklamówkę… i jak to się ma do edycji kolekcjonerskiej? Którą można dotknąć, w dodatku z załącznikami typu: figurki, plakat, breloczek, a to wszystko w ładnym, solidnym opakowaniu – np. w wojskowej skrzynce - która dodaje smaczku, wprowadza w klimat, jest wizualnie przyjemna, a co najważniejsze pokazuje, że ktoś tu się wysilił. Mawia się, że mężczyźni są wzrokowcami, a kobiety słuchowcami. Wcale nie jest to takie jednolite i oczywiste. Opakowanie ma znaczenie i często dodaje tej kropki nad i. Nawet osoby, które nie mają dużego budżetu mogą wybrać eleganckie pudełeczko. Chodzi o odrobinę luksusu, podkreślam nie w cenie, ale wizualnym odbiorze. Kobiety lubią czuć się wyjątkowo, zresztą kto nie lubi? ;)


Prezent pokazuje jak bardzo Ci zależy na związku i na niej. Przechodząc do samej zawartości. Nie chodzi o kupienie czegoś na odczepnego czy wybitnie praktycznego. Pralka, żelazko, słuchawki do komputera są słabym wyborem. Pomyślcie raczej o tym, co sprawi, aby czuła się wyjątkowo. Co pokazuje, że zależy Wam? Nie mam na myśli bilbordu czy kolacji w Paryżu. Prezent pokazujący, jak dobrze ją znasz, jest wręcz idealny. Np. świecąca kulka, żeby nie musiała godzinami szukać rzeczy w swojej torebce. Świetny pomysł, jednak zbyt praktyczny i bardziej pasujący na prezent bez okazji :)

6 zasad, o których nie możesz zapomnieć, kupując prezent!
     1. Opakowanie ma znaczenie
     2. Spraw, aby poczuła się wyjątkowo
     3. Pokaż, że dobrze ją znasz
     4. Jest to prezent dla niej, nie dla Ciebie!
     5. Prezent pokazuje, jak zależy Ci na związku
     6. Prezent ma pokazywać, że się wysiliłeś... a nie chwyciłeś cokolwiek w pierwszym sklepie :P

Coś ekstra!
Większość ma w domu drukarkę, więc chciałabym pokazać, co zrobić, aby wykorzystać Wasze umiłowanie do technologii. Dziewczyna na tej stronie pokazuje świetne bileciki, które są nieodzownym elementem każdego prezentu. Te, które pokazuje, nie są imienne, ale na pewno ktoś z Was z nich skorzysta lub zainspiruje się i stworzy własne ^^. Wyobraźcie sobie - piękne pudełko, piękny i wyjątkowy prezent, a w liściku... bazgroły. Dlatego Ci, których pismo jest mało czytelne, odsyłam do powyższej strony. Na koniec coś śmiesznego w tematyce prezentów świątecznych. W tym filmiku także można znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie: Co kupić? Czasami nie ma sensu czekać na wenę, tylko trzeba działać :D Do boju! hihi^^Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowych postach? :)
Zachęcam do obserwowania mnie na:
FacebookuGoogle+Bloglovin lub e-mailowo :)

* Estetka *

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.