Dzisiaj 8 marca. Dzień Kobiet. Wszystkiego najlepszego dla czytelniczek! :) Panowie życzeń nie dostaną, chyba nikt się nie domaga hihi^^. W zamian kilka porad, aby Wasze związki były coraz bardziej udane. Warto o nich pamiętać. Część można także wykorzystać do innych typów relacji, jak choćby przyjaźń. Plus milion obrazków, bo oczywiście nie mogłam się zdecydować. Dzisiaj szczególnie mam do tego prawo ;)

"Szacunek oznacza cześć lub darzenie kogoś estymą. Jeśli szanujesz swego partnera, cenisz jego punkt widzenia, słuchasz jego słów, bierzesz pod uwagę jego uczucia. Traktujesz swoją miłość z godnością.Szacunek dla partnera jest tym, co może cię, na szczęście, powstrzymać przed wyładowywaniem na nim swoich frustracji czy innych negatywnych uczuć. Partner to ukochana osoba, nie worek treningowy. Choć oczywiście może zapewniać opiekę i wsparcie i być z tobą, kiedy czujesz potrzebę rozładowania emocji, nie jest jego powinnością wytrzymywanie impetu tych uczuć. Gdy wracając do domu po ciężkim dniu, „warczysz" na partnerkę, pokazujesz, że jej nie szanujesz. Pamiętaj, że ona jest twoim sprzymierzeńcem, nie przeciwnikiem, i traktuj ją odpowiednio.


Sposób, w jaki mówisz do partnera, odzwierciedla twój szacunek dla niego. Do nikogo, kogo wysoko cenisz, nie odezwiesz się z sarkazmem czy złośliwością, bo to byłoby niestosowne. Ostry ton może zaboleć dotkliwiej niż fizyczna rana. Staraj się słuchać tonu głosu, jakim mówisz do ukochanej, bo ona zasługuje na traktowanie z takim samym szacunkiem, jak każda inna osoba obdarzana przez ciebie estymą.

To, jak traktujesz swego partnera w obecności innych, jest kolejnym dowodem twego szacunku. Jeśli wysoko kogoś cenisz, nawet nie przyjdzie ci do głowy poniżać go. Nie będziesz go poprawiać czy upominać w obecności innych, tak jak nie będziesz mu przerywać, dopóki nie skończy wypowiedzi, gdyż to świadczyłoby o braku zainteresowania tym, co ma do powiedzenia. Niedawno byłam na obiedzie z pewną parą i byłam zszokowana, obserwując męża, który przerywał żonie za każdym razem, gdy próbowała coś powiedzieć. Zawsze, gdy to robił, widziałam, że ona staje się jakby coraz mniejsza. Najwyraźniej mąż nie miał szacunku dla jej przemyśleń i opinii.

Jeśli wychodzisz gdzieś z partnerką, każde z was powinno przyjąć rolę najlepszego ambasadora drugiego. Na przykład David, towarzysząc Lane na oficjalnych przyjęciach, bardzo się stara zrobić na wszystkich jak najlepsze wrażenie właśnie ze względu na nią. Ponieważ szanuje Lane, stara się zachowywać jak sprzymierzeniec i pomocnik.

Szacunek wymaga też przyznania partnerowi przywileju interpretowania na jego korzyść wątpliwości, w razie gdyby pojawiły się pytania, dotyczące jego działań czy motywów postępowania. Pochopne wyciąganie oskarżycielskich wniosków wskazuje na brak zaufania, a zaufanie idzie ręka w rękę z szacunkiem. Szacunek oznacza, że wierzysz, iż twój partner jest niewinny, dopóki nie zostanie udowodniona jego wina, i że trwasz wtedy u jego boku.

Szacunek wydobywa na powierzchnię najlepsze „ja" każdego z partnerów. Oboje czują się podbudowani wysoką oceną swojej osoby przez partnera, co z kolei inspiruje ich do wzajemności w tym względzie. Gdy dwoje ludzi szanuje siebie nawzajem, indywidualne poczucie własnej wartości wzrasta w każdym z nich, a w rezultacie ich związek umacnia się.

To, jak traktujesz swoją ukochaną i jak ona traktuje ciebie, w ostatecznym rachunku określi jakość waszego związku. Poświęcanie sobie nawzajem uwagi, nieustanne branie i dawanie oraz życzliwość, którą obdarzacie siebie, to wszystko są sposoby okazywania, jak bardzo cenicie swego partnera i jak zabiegacie o zdrowy rozwój waszego związku. Troszczcie się o swoją relację i o partnerów, bo tak jak piękny ogród potrzebują czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać."

[Fragment z książki: Carter-Scott Cherie - Jeśli miłość jest grą. 10 zasad budowania związków]

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowych postach?
Zachęcam do obserwowania mnie na:
Facebooku, Google+, Bloglovin lub e-mailowo :)

Estetka


0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.