W błyskawicznym tempie wdarli się do czołówki młodych brytyjskich zespołów. 
"White Diamonds" można usłyszeć w jednym z odcinków w drugim sezonie amerykańskiego serialu "Gossip Girl". Zespół deklaruje, że największy wpływ na ich twórczość mają Carl Craig i Prince.
Source: last.fm
Kiss of life: Gdyby można było zebrać wszystkie rzeczy, które kocham i stworzyć jedną piosenkę, to właśnie byłaby ona. Świetny teledysk. Może gdybym 10 lat temu pokazała go mamie nie uraczyłaby mnie wtedy komentarzem - "dziecko masz 2 lewe nogi do tańca"...bez komentarza... :P
Paris: Teledysk - mistrzostwo prostoty. Ta wersja jest o niebo lepsza, od najnowszej. Uwielbiam sposób w jaki śpiewane jest słowo "paris". Mogłabym godzinami odtwarzać te parę sekund i się nimi upajać. W refrenie odczuwam niezwykłą przestrzeń i beztroskę... o dzięki Ci Francjo za ciastka francuskie z dżemem - dzięki nim nie umarłam z głodu w czasach liceum.
Live Those Days Tonight: "Pala" to tytuł płyty, na której znajduje się ta piosenka. Nawiązuje ona do ostatniej książki Aldousa Huxleya “Wyspa”, opisującej totalnie odciętą od świata społeczność wyspy.
Friendly Fires to brytyjski zespół pochodzący z St Albans w Hertfordshire założony w 2006 roku. W jego skład wchodzą Ed Macfarlane, Jack Savidge, Edd Gibson oraz muzyk koncertowy Rob Lee. Pierwszy skład powstał, gdy członkowie zespołu mieli zaledwie po 14 lat i chodzili jeszcze do szkoły. Zespół zakończył swoją działalność, gdy rozpoczęli studia. Po ich ukończeniu, zainspirowani muzyką dance, założyli nową grupę (melodie w stylistyce lush shoegaze i klasyczne popowe teksty). Podobni wykonawcy do Friendly Fires to m.in: Two Door Cinema Club.

Friendly Fires - Kiss Of Life

Friendly Fires - Paris


Friendly Fires - Live Those Days Tonight

Poznałam ich za sprawą portalu kotek.pl i recenzji użytkowniczki o nicku "Jane", której jestem do tej pory bardzo wdzięczna :)
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.