Marika znalazła się w mojej kolekcji zupełnie przez przypadek. Musze się przyznać, że nigdy nie byłam zbytnią fanką reggae. Przesłuchanie jej płyt sprawiło, że przychylniejszym okiem patrzę na ten gatunek.

Marika czyli Marta Kosakowska (ur. 14 grudnia 1980 w Białymstoku) – polska wokalistka tworząca muzykę z pogranicza gatunków reggae, dancehall, soul, a także funk.
  • Występuje w klubach w Polsce i za granicą (Anglia, Irlandia, Francja). Śpiewała także w Operze Leśnej na TOPtrendy 2006 w koncercie artystów trendy. Koncertowała przed takimi wykonawcami jak Macy Gray, Sean Paul, Gentleman.
  • W 2005 występowała jako solistka w projekcie teatralnym 12 Ławek zrealizowanym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
  • 22 sierpnia 2008 miał premierę debiutancki album Mariki, zatytułowany Plenty. Płytę wydał Pomaton EMI, a promuje go kolejny singel, "Masz to". Album otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2009, Marika została również nominowana w kategorii Nowa Twarz Fonografii.
  • Od października 2008 prowadzi własną audycję muzyczną Nie Tylko Reggae w Polskim Radio Euro - IV Programie Polskiego Radia. Od września 2009 program Towary Kolonialne w Roxy FM.
  • W 2009 była nominowana do Superjedynki w kategorii Debiut roku na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Uplifter: nastrojowa, z dobrym przesłaniem - zresztą jak większość piosenek.
Siła ognia: bardzo energetyczna, w moim przypadku lepsza niż kawa ;)
Filifionka: prześmiewcza - uwielbiam, idealna na nieudane związki, zdecydowanie poprawia humor :)
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.