Wir Sind Helden (skrót: WSH) – niemiecki zespół muzyczny. Muzyka grana przez nich jest często określana jako Neue Deutsche Welle (NDW, Nowa niemiecka fala, określenie wzięło się od piosenki innego niemieckiego artysy Fler'a). Faktycznie jest to pop-rockowa mieszanka muzyczna nawiązująca do wielu stylów, niekoniecznie rockowych.Pierwszy singel zespołu – Guten Tag – dotarł do 53 pozycji niemieckiej listy przebojów i był emitowany w MTV zanim WSH podpisali kontrakt z wytwórnią płytową. Ponadto piosenka była jednym z utworów ścieżki dźwiękowej w grze FIFA 2004. Pierwszy album Die Reklamation debiutował na piątym miejscu niemieckiej listy najlepiej sprzedających się płyt i dotarł do miejsca drugiego. Oficjalna strona zespołu. 
Kulisy sławy
Popularność zespołu gwałtownie wzrosła, gdy wokalistka Judith pokazała się w programie Haralda Schmidta, który zorganizował zespołowi trasę po małych klubach. Trasa okazała się wielkim sukcesem. Sukcesem okazał się także kolejny album – Von Hier an Blind (2005). Przez 20 tygodni utrzymywał się w pierwszej dziesiątce niemieckiej i austriackiej listy przebojów. 28 maja 2007 roku ukazała się kolejna studyjna płyta zespołu pod tytułem Soundso, która już w kilka dni po premierze podbiła serca niemieckich fanów. Album ten różni się od poprzednich dwóch szczególnie dojrzałością tekstów i lekko zmienionym stylem grania. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest Endlich ein Grund zur Panik (pol. nareszcie jakiś powód do paniki), który jest przenośnią co do powrotu WSH na niemiecki rynek muzyczny po ponad półtorarocznej przerwie (Judith zaszła w ciąże, urodziła syna Fridrich'a).

Müssen Nur Wollen: oj uczyło się niemca. Cotygodniowe wypracowania na różne tematy.
Denkmal: Spokojniejsza, mniej niemiecka niż pozostałe.
Nur Ein Wort: Czasami jedno słowo wystarczy. Lubię osoby, z którymi mogę zarówno miło porozmawiać, jak i pomilczeć - i nie jest to dziwne. Świetny pomysł na teledysk.

 Wir Sind Helden - Nur Ein Wort 


Wir Sind Helden - Müssen Nur Wollen

Wir Sind Helden - Denkmal

Wir sind Helden - AurelieW maju 2007 roku zespół doczekał się wreszcie zainteresowania ze strony amerykańskiej. Rockowa grupa +44 zrobiła cover pierwszego singla WSH Guten Tag, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród niemieckich, jak i amerykańskich fanów obydwu zespołów.

_______________________________________________________
Source: WikipediaWir sind Helden (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.