Uwielbiam oglądać "Hiacyntę" w akcji - jednak spotkanie jej twarzą w twarz byłoby raczej nie do zniesienia. Fascynujące, jak jeden człowiek może podporządkować sobie innych i sprawić, żeby ludzie nie byli w stanie niczego mu odmówić - co często obfituje w przezabawne sytuacje. Serdecznie polecam ten serial. Mnie zawsze rozbawia do łez. Ten udawany głośny śmiech ;D. Zwróćcie uwagę na jej mimikę twarzy - genialna. Szczególnie, gdy zobaczy coś szokującego. Myślenie co ludzie powiedzą prowadzi do żywota Hiacytny. W sumie jest to taki serial-przestroga, aby nie przejmować się cudzymi opiniami i żyć po swojemu robiąc rzeczy, które nas uszczęśliwiają, zamiast wywierać wrażenie na innych :)

"Co ludzie powiedzą?" (Keeping Up Appearances, 1990-1995) – brytyjski serial, którego główna bohaterka – Hiacynta Bucket – nieustannie stara się prezentować jako znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej niż w rzeczywistości. Robi to jednak dość nieudolnie. Jej obsesja na punkcie savoir-vivre'u, unikania skandali, kontrolowania innych i dążenie do perfekcji są źródłem wielu komicznych sytuacji i tematem, wokół którego koncentruje się akcja serialu. Podobnie jak jej niechęć do bycia widzianą razem z częścią rodziny, zamieszkującą w niechlujnych domach komunalnych. Uważa, że pomyłką genetyczną jest to, iż nie urodziła się w rodzie arystokratycznej. Obrzydza wszystkim życie oraz daje do zrozumienia jak daleko im do jej wysokiego standardu. No cóż, ludzie wolą na jej widok uciekać, niż powiedzieć parę słów prawdy, o odmówieni jej życzeniom nie wspominając. Zresztą uwagi pod adresem Hiacynty i tak niewiele by dały, gdyż z natury nie słucha, co się do niej mówi. Potrafi być subtelna, jak buldożer. Wcale się nie chwali, przenigdy ;))

Stałe gagi
 • Hiacynta odbiera telefon zawsze podniosłym tonem i tymi słowami: "Rezydencja Państwa Bukietów, przy telefonie pani domu" a następnie, gdy już wie, kto dzwoni z wyraźnym rozczarowaniem w głosie: "Ach, to Ty..." – w oryginale: "The Bouquet residence. The lady of the house speaking." potem, "Oh, it's you ...".
 • Hiacynta, odbierając telefon od siostry Wioletty zawsze krzyczy do każdej osoby przebywającej w domu: "Ach! To moja siostra Wioletta! Ta, która ma w domu saunę, mercedesa i stajnię dla kucyka".
 • Hiacynta zawsze zaprasza Elżbietę na przedpołudniową herbatę i pozwala jej wybrać dowolne krzesło, ale gdy Elżbieta zamierza już usiąść, napominana jest słowami: "Nie, nie tam. Lubię siedzieć twarzą do okna". 
 • Gdy Ryszard prowadzi auto, Hiacynta mówi (w zależności od sytuacji): "Ryszardzie, uważaj na ciężarówkę/samochód/pieszego/rowerzystę/psa/słup". Wszystkie te obiekty znajdują się oczywiście na tyle daleko, że nie są żadnym zagrożeniem w czasie ruchu, ale Hiacynta zdaje się tego nie zauważać. Natomiast Ryszard za każdym razem (często w gwałtownym stresie) musi odpowiadać: "Gdzie?! Przecież stoi na parkingu/jest daleko/idzie chodnikiem/jedzie po drugiej stronie ulicy/biega za ogrodzeniem/stoi po drugiej stronie drogi!" Hiacynta odpowiada na to, nie widząc absurdalności sytuacji coś w rodzaju: "Wtedy są najniebezpieczniejsze", czym "dobija" psychicznie męża – kierowcę.
 • Gdy do Hiacynty ktoś przychodzi, każe gościowi zdjąć buty i zostawić przed drzwiami, nawet jeśli jest to wikary lub inna ważna osoba. Hiacynta ma lekkiego kręćka na punkcie czystości.
 • Emmet jest muzykiem i zdarza mu się przygotowywać przedstawienia z udziałem amatorów. Z tego powodu Hiacynta, kiedy tylko go widzi, bardzo często zaczyna śpiewać (chociaż nie grzeszy talentem muzycznym), co powoduje frustrację u Emmet'a.
 • Na podjeździe domu, w którym mieszkają Stokrotka, Powolniak i Róża, stoi stary, nieużywany samochód, w którym mieszka pies. Pies ten, ilekroć Hiacynta przechodzi obok samochodu, szczeka jedynie na nią.

Przykładowe odcinki:
s01e05 Jak wzbudzić zazdrość / Daisy's Toyboy


Cała seria składa się z 40 odcinków.

~~ Estetka ~~

2 komentarzy:

 1. Hahahah, pamiętam jak kiedyś oglądałam ten serial z rodzicami :D "Rezydencja Państwa Bukietów, przy telefonie pani domu" - kocham ten tekst ;D
  Tak ogólnie z seriali to polecam Pretty Little Liars :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktorka pierwsza klasa - zastanawiam się, czy to jej umiejętności, czy podobny charakter pozwoliły się wcielić w tą rolę tak dobrze :)
   Żałuję, że tak mało osób go zna, bo jest wybitny w swej konwencji - przynajmniej dla mnie.
   Dzięki za podrzucenie serialu. Z pewnością zerknę :)
   Pozdrawiam

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.