Hopkins FBITypowy agent. Jego znak rozpoznawczy to ciemne okulary i ironiczne poczucie humoru, które jest u niego na porządku dziennym. Hopkins został przydzielony z Federalnego Biura Śledczego, aby dorwać groźnego terrorystę. Mamy rok 1984 akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Grupa bezwzględnych terrorystów detonuje w Kalifornii bombę atomową. Niestety policja nie była w stanie znaleźć jakichkolwiek śladów, które mogłyby wskazać kto za tym stoi. Po 3 latach wzmożonego śledztwa trop zaprowadził policję do Berniego Berksona. Szefa szajki. Zostaje uznany winnym i skazany. Niestety udaje mu się wywinąć i uciec z więzienia. Do akcji wkracza Hopkins, którego zadaniem jest znalezienie go i wtrącenie z powrotem za kratki - jednak tym razem na dobre. Muzeum, kino, basen to tylko niektóre lokacje, w których będziemy szukać tropów.


Gra szyta na miarę dla wielbicieli thrillerów. Pozostali także będą tym tytułem zachwyceni. Piękne kobiety - w przykrych okolicznościach, ciągłe telefony od wiecznie wkurzonego szefa - jakby co najmniej wykupił pakiet darmowych minut,, terroryści i dużo zagadek. To znaki rozpoznawcze dla tego tytułu. Bond w znakomitym starym wydaniu. Dodatkowym atutem gry jest lekkość przechodzenia od powagi w śmiech. Fabuła daje dużo do myślenia. Momenty a'la Wolfeinstein 3D spędzają sen z powiek. Jakoś przez nie przebrnęłam. Inni uciekali do drugiego pokoju, nie mogąc na nie patrzeć - z nerwów oczywiście - a co ja miałam powiedzieć - zawsze omijam takie gry szerokim łukiem...

Pizza Syndicate :)

Mieszanka strategii ekonomicznej i dobrego humoru. Pod płaszczykiem kolorowej gry "niby to dla dzieci" kryje się skomplikowana gra ekonomiczna, w której gracz będzie zmuszony  do kontrolowania dziesiątków różnych elementów - wpływających bezpośrednio na grę. Od harmonogramu pracy kucharza czy kelnera po reklamę, liczne napady i sabotaże pościgi, strzelaniny, włamania...

Do naszych zadań należy wybór lokalizacji, ułożenie menu, zamawianie składników, umeblowanie lokalu, zatrudnienie personelu (pracownicy, których możemy zatrudnić to pełen przekrój: przez nieudaczników po kryminalistów. Czasami zdarzy się także trafić na nieoszlifowany diament). Dla osób lubiących "niekonwencjonalne" metody rywalizacji przygotowano cały pakiet rozrywek: napady na banki, więzienia, plądrowanie składów konkurencji, wykonywanie misji kurierskich, listy z żądaniami okupu, pościgi, strzelaniny, a także wiele innych zadań, które poznamy podczas rozgrywania scenariuszy. //Pizza Connection 2// to kontynuacja tej gry - mi jednak nie przypadła tak do gustu.                   

Humor jest najbardziej charakterystycznym elementem i ma odzwierciedlenie także w interfejsie gry. Kultowy tytuł. Spędzałam liczne godziny na tworzeniu przepisów, które zwalą konkurencję z nóg. Wygranie danego scenariusza nie zawsze jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Czasami musiałam uciekać do nieczystych zagrań. Bawiło mnie patrzenie jak całe "gromady" szczurów, korników maszerujących grzecznie do lokalu konkurencji. Za napady na banki czy więzienia brałam się niezwykle rzadko, bo to już wyższa szkoła jazdy, a wynik nigdy nie był oczywisty :) Muzyka słyszana gdzieś w tle jest przepiękna i dodaje uroku grze...osoby szukające gier z tzw. "jajem" będą zachwycone.

Little Fighter 2

Walki uliczne z wieloma zawodnikami. Prosta bijatyka z widokiem z boku. Drużyna przemierza niebezpieczne tereny żeby ukończyć każdy poziom. Przebierać możemy w wielu rożnych postaciach, które utworzą nasz zespół. Każda z nich ma swoje unikalne właściwości (kule ognia, powielanie postaci, niszczycielska fala, odnowienie hp wszystkim osobom w grupie to tylko wybrane z całego wachlarza. Możemy ich używać za pomocą kombinacji klawiszy. Niektóre są bardzo efektowne. W trakcie zabawy odnajdziemy spadające z nieba przedmioty takie jak butelki z mlekiem - odnawiające HP, pałki głazy, kartony - wszystko, co tylko znajdziemy możemy użyć do pokonania zastępów przeciwników. 5 rozdziałów po 5 etapów każdy. Gra zawiera kilka trybów: historii, arena-max do 8 osób, Championship coś a la turniej, battle mode - 2 armie przeciwko sobie i tryb multiplayer - przez internet. We wszystkie te tryby możemy grać z komputerem, więc brak kompana nie jest przeszkodą. Istnieje wiele odmian Little Fighter: najlepsza to LF4, a najgorsza to LF14. Gra oparta jest na kreatywności 2ch osób. Jej dużym atutem jest fakt, iż jest darmowa. Rudolf, Firzen czy Julian to tylko kilka charakterów, którymi przyjdzie nam grać).

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.