Teledysk jest wykreowaną rzeczywistością, która ma wzbogacić piosenkę i ją wypromować. Czasami jest tylko dodatkiem, a innym razem najważniejszym jej elementem. Wszystko ma w nim swój początek, koniec i dokładnie ustalony schemat. Z interaktywnymi teledyskami jest zupełnie inaczej.


Tak sobie siedzę, przeglądam różne strony internetowe i pomyślałam, że dzisiaj pokaże Wam... moje ulubione interaktywne teledyski. Różnią się znacznie od tych standardowych, które możecie zobaczyć na każdym kroku. Te zamieszczone poniżej są powiewem świeżości, czymś odmiennym i oryginalnym. Stawiają na interakcję ze słuchaczem, a nie bierne oglądanie. Wreszcie to my mamy kontrolę nad tym, co się w nich dzieje. Teledysk zazwyczaj jest dodatkiem do muzyki, jednak w tym przypadku stoi na równi, a czasem nawet przewyższa samą muzykę. Gorąco polecam zobaczenie tego teledysku. PS. Sterowanie za pomocą myszki. Przytrzymując lewy przycisk leci się szybciej. Można tworzyć interakcje z otoczeniem klikając w poszczególne elementy. 

Swoboda poruszania się, muzyka i światła...
Pomysł interaktywnych teledysków bardzo przypadł mi do gustu. Z jednej strony jest muzyka i jakaś historia. Jakby kilku-metrażowy film, a z drugiej strony interakcja z nim na różne sposoby. Mnie taka forma bardzo angażuje emocjonalnie: szczególne odczuwanie wolności, przestrzeni i prędkości - cudne :) Podobne emocje budzi we mnie piosenka Friendly Fires - Paris (zobaczysz ich tutaj)
  A Wy, co o nim sądzicie? :)

  ~~ Estetka ~~

  0 komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
  ✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
  Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.