Zdążyliście się już zorientować, że darzę niezwykłą sympatią ten duet (Wallace & Gromit). Nie tylko są przezabawni, ale także wiele znaczą dla Brytyjczyków... i dla mnie ;) Gdyby to nie była prawda ich twarze nie znalazłyby się na okolicznościowej serii znaczków wydanych przez brytyjską pocztę królewską. Polecam, bo zarówno historia jak ich estetyka jest genialna. Fanów gier może zainteresować fakt, że powstało kilka z ich udziałem. Moją ulubioną jest zdecydowanie "Wallace & Gromit in Project Zoo" - gra platformowa z humorem... bardzo przyjemna :)

Chciałam dzisiaj pokazać, że stworzenie ciekawego i dobrego filmowego mixu jest możliwe... i to przez jednego człowieka. Poniższy teledysk jest połączeniem fragmentów filmu (Wallace i Gromit: Klątwa królika) i piosenki z lat 70tych (Focus - Hocus pocus). Wygląda bardzo profesjonalnie i widać, że został zrobiony pod wpływem dużego natchnienia i pasji :) Poziom synchronizacji jest cudny, a oglądnięcie go jeden raz to zdecydowanie za mało.


"Ever since I saw the official music video for this song, I knew I had to do something with it, I just didn't know what. Then this movie came out, and inspiration struck! I'll have a headache for a week..." ~~Notka autora 
PS. Focus – holenderska progresywna grupa rockowa. Powstała w 1969 roku i istniała do końca lat siedemdziesiątych. Grupa nagrywała głównie instrumentalną muzykę, charakteryzującą się bogatym brzemieniem opartym na gitarowych riffach, orkiestralnych dźwiękach melotronu (??? trzeba się dokształcić cóż to takiego jest :P), pasażach na flecie i skomplikowanych rytmach. Piosenka jest jak szyta na miarę dla tego krótkiego filmu :)
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.