www.wallaceandgromit.com
W dzisiejszych czasach kartki pocztowe odeszły już do lamusa. Przesyłanie życzeń przez sms-y, komunikatory czy kartki elektroniczne to codzienność. Trochę szkoda, bo zawsze bardzo lubiłam dostawać zwyczajne kartki i wszelkiego rodzaju listy. Pisane odręcznie, na specjalnym papierze, ze zdjęciami lub bez... niewątpliwie miały swój urok.

Znaczki pocztowe made in UK.  

Te projekty to dzieło Nicka Parka, twórcy nagrodzonych dwukrotnie Oskarami animowanych filmów. Od ich wydania (przez pocztę królewską) minęły 2 lata, a ja dalej uważam, że jest to jedna z najpiękniejszych serii znaczków, jakie widziałam...ach... te kolory, dbałość o szczegóły i przede wszystkim specyficzny humor, który im towarzyszy. Cały świat, w którym obracają się bohaterowie Wallace i Gromit, został zredukowany do rozmiaru znaczka pocztowego. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was nie miało okazji poznać tego duetu, dlatego poniżej zamieszczam krótką informację.

Historia zawarta na znaczkach :D

Wallace jest osobą dosyć beztroską i sympatyczną, a Gromit chcąc, nie chcąc, przyziemną i zapobiegliwą. Każdy z nich ma w sobie dużo uroku i zdecydowanie warto poświęcić im trochę uwagi. Z ich udziałem powstało wiele filmów, a także jedna z moich ulubionych 3D platformówek, o której napisałam w tym poście.
Wallace and Gromit to komiczny duet. W tym związku podział obowiązków zwyczajnie nie obowiązuje. To Gromit wykonuje zawsze najczarniejszą robotę, choć jest tylko psem. Nosi ze sobą stosy świątecznych kartek, które koniecznie trzeba wysłać. Chwieje się pod ciężarem ogromnego puddingu. Z pewnością wykonanego przez niego. Później razem z Wallac'em kolędują, a raczej Gromit pozwala kolędować Wallac'owi jednocześnie uniesieniem brwi komentuje całą sytuację. Bez wątpienia dziękuje Bogu za swoje nauszniki. Mogłoby się wydawać, że cała ciężka robota została już wykonana, a ubieranie choinki będzie samą przyjemnością. Z pewnością tak, ale nie dla Gromita. Musi dźwigać i podawać bombki. Taki już jego los ;) Za całą ciężką robotę dostaje klasyczny wełniany sweter, który, co tu dużo mówić jest trochę za duży. Wzorki w postaci kości mogą świadczyć, że Wallace naprawdę się starał :D
www.wallaceandgromit.com

Jeśli lubicie humor z gier Lego, Ankh czy animowanego filmu "Sąsiedzi", ten także przypadnie Wam do gustu. Wyjątkowy, błyskotliwy a czasem ironiczny jest ich największym atutem.Ps. Wallace i Gromit – stworzone przez Nicka Parka, plastelinowe postacie, główni bohaterowie angielskich filmów animowanych, powstających w studiu filmowym Aardman Animations. Postacie animowano tradycyjną i bardzo czasochłonną (1 sekunda filmu = dzień pracy) techniką poklatkową (z niewielkim wsparciem techniki komputerowej w wyjątkowych sytuacjach).

~~ Estetka ~~

6 komentarzy:

 1. Czy nie wydaje się Wam, że Wallace układa podobnie usta jak prezenterzy TVP? Zauważyłem, że im też tak rozszerzają usta (no może trochę bardziej) podczas wymawiania niektórych dźwięków:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak pocieszny, że nie przyszło mi to do głowy... Zadatki na prezentera ma, ale z zachowaniem powagi i kamiennej twarzy byłoby już gorzej :D
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Tak, jest super pocieszny i patrząc na niego prezenterzy też nie przyszli mi do głowy. To stało się odwrotnie. Gdy widziałem przyszedł mi do głowy Wallace:)

   Usuń
  3. Dzięki takim skojarzeniom nawet denerwujące wiadomości telewizyjne mogą być znośniejsze :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Znaczki są świetne! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uznałam, że są tak fajne, iż szkoda byłoby ich nie pokazać. Swoją drogą nieźle się przy nich napracowali. Wprawne oko wspomagane lupą zauważy, że twórcy byli niezwykle szczegółowi - na skrzynce pocztowej napisane są daty otwarcia poczty...
   Ja nigdy nie miałam zdolności do lepienia, a szczególnie z plasteliny ;)
   Pozdrawiam

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.