Przyznam, że długo zastanawiałam się czy napisać tego posta. Choćby z tego powodu, że jestem moderatorką u Rocka na Twitch'u i ktoś mógłby sobie pomyśleć, że chcę się przypodobać. Otóż nic z tych rzeczy. Dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą: zawsze niezwykle długo zastanawiam się przed napisaniem posta, w którym wymieniam kogoś z YouTube'a czy Twitch'a. Natomiast osoby, które chociaż trochę mnie znają, rozmawiając ze mną na czacie, nie będą miały w tym wypadku żadnych wątpliwości. Zresztą jak ktoś jest miły to może liczyć na moje wsparcie, a blog jest moim azylem i mogę tutaj wyrażać swoje opinie...


Niektórzy mężczyźni mają obiekcje, co do pomysłu vloga do kobiet - really??? 

Oh, come on. Na kanale Rocka pojawiają się filmiki kierowane do mężczyzn (nierzadko też standardowe vlogi) i tych kobiet, które akurat lubią grać w gry i ten content też im odpowiada. Naprawdę dziwi mnie oburzenie niektórych widzów, którzy myślą "jak tak można robić aż cały JEDEN vlog w TYGODNIU dla kobiet...yyyy...." Halo...Nie można być aż tak pazernym ;) Z jednej strony panowie chcieliby w internecie więcej kobiet - ale zamiast przyklasnąć tej idei i pomóc, to wykłócają się o słownie jeden vlog. Nie pomyśleliście, że być może spowoduje on większe zainteresowanie udzielaniem się na Twitchu, forach czy samymi grami... a tym samym zwiększenia obecności płci pięknej.
   

Mnie filmik Rocka podniósł na duchu i był niezwykle sympatyczny 

Source: youbeauty.com via YouBeauty
Dziewczyny w tym męskim świecie mogą się czuć co najmniej dziwnie i niejednokrotnie zastanawiać się: kurczę czy aby na pewno pasuję do tego miejsca? Czy jeżeli coś napiszę na czacie, na forum, na YouTube, nie zostanę zakrzyczana, albo co gorzej ktoś mi po prostu powie, że się nie znam, więc mam się nie odzywać? Przypuszczam, że tego typu rozterki, dylematy mogą kotłować się w dziewczyńskich głowach. Dlatego Vlog nareszcie uświadamia, że my dziewczyny jesteśmy wartością dodaną :) Docenienie czyjejś obecności - wydawałoby się, że taka głupotka, a okazuje się bezcenne :D
Mam nadzieję, że obejrzenie tego Vloga doda dziewczynom skrzydeł i przestaną się bać odzywać choćby w tak zdominowanym przez facetów świecie gier sieciowych :)

Dla tych, którzy chcą bliżej poznać samego Rocka link do mojego posta.

~~ Estetka ~~

6 komentarzy:

 1. Moim zdaniem kierowane jest to do głównie facetów, ponieważ jest mało żeńskiego Youtube ( chodzi mi tu głównie o zagrajmerów ) ponieważ wciąż panuje stereotyp, w którym to albo dziewczyny nie grają, bądź grają w gry typu "The Sims"
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie zgadzam się z Tobą. Fakt jest mało dziewczyn w tej kategorii. Ale mam nadzieję, że z czasem ich przybędzie i nie będą grały w Simsy ;)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Dobrze, trzeba łamać głupie stereotypy. Mam nadzieję, że więcej dziewczyn/kobiet zainteresuje się tą piękną rozrywką. Jakże byłoby miło dzielić takie zainteresowanie z ukochaną :) Czasem w rozmowie z dziewczyną wspomnieć o jakiejś grze i mieć jakąkolwiek szanse, że podziela naszą fascynację...
  Tutaj popieram w części Rocka, ale (tak jest ale) kobiety w internecie owszem u troszkę mądrzejszych chłopaczków poprawiają kulturę, niestety u tych całkiem beznadziejnych przypadków wzbudzają jeszcze większą agresję Why?
  Kolejną kwestią jest to, że kulturalny człowiek zachowuję się przyzwoicie w każdej sytuacji, a nie tylko jak widzi (wyobraża sobie) cycki. Można sobie pożartować, pośmiać się, a czasem pogadać na poważniejsze tematy, dlaczego nie robić tego z kobietami? Które mają naprawdę ciekawe poglądy (często różne od "naszych"). Podsumowując: Więcej kobiet udzielających się w w/w kwestiach? Jak najbardziej TAK!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla facetów, którzy grają taka dziewczyna/kobieta podzielająca ich pasję jest prawdziwym skarbem. Wydaje mi się, że są takie dziewczyny. Może nie grają we wszystkie tytuły, ale w większość. Szukajcie, a znajdziecie :)
   Kobiety łagodzą obyczaje i myślę, że taki był zamysł Rocka, żeby było...milej ^^ Niestety anonimowość w internecie wyzwala w niektórych poczucie bezkarności, a zatem i pozwalają sobie na więcej. Zgadzam się z Tobą, że jak ktoś jest poukładany, kulturalny, to zawsze taki będzie. I oby więcej takich ludzi w sieci, czego Tobie i sobie życzę :)
   Pozdrawiam :)
   PS. Dziękuję za tak obszerny komentarz. To miłe, że nie piszę sobie a muzom ;)

   Usuń
 3. Ja troszkę podejdę do tego z innej strony i odbiegnę lekko od tematu. Gram w gry, niekoniecznie te "męskie", ale takie też się zdarzały. Podam przykład z wczorajszego grilla i sytuacji nie związanej z grami, kiedy panowie dziwnie patrzyli na mnie podczas gdy ja rozmawiałam z nimi o piłce nożnej. Tak, lubię oglądać mecze i nie tylko. Interesuję się piłką. Ba! Nawet grałam w żeńskiej drużynie. Nie chcę zarzucać tu nic panom, ale panie też potrafią podsumować takie zainteresowania: to jest nie kobiece. To akurat taki przykład, bo dotyczy mnie. Dla mnie nie jest to nie kobiece, uważam siebie za normalną kobietę, chodzę w szpilkach i sukienkach i lubię piłkę nożną :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :) Mnie też denerwują stereotypy. Przecież wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi i każdy z nas ma prawo mieć własne hobby, niezależne od płci.
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.