Heroes of the Storm (dawniej znana pod roboczym tytułem Blizzard All-Stars i Blizzard DOTA) jest zbliżającą się wielkimi krokami MOBĄ (multiplayer online battle arena) stworzoną przez Blizzard Entertainment. Podstawą gry i głównym założeniem jest zebranie kluczowych bohaterów i antybohaterów Warcraft'a, Diablo, StarCraft'a i umieszczenie ich w jednym miejscu. Tak, żeby wyraźnie się od siebie odróżniali i godnie reprezentowali gry, z których pochodzą. Stoczą ze sobą walki na śmierć i życie na 3 różnych arenach. Z tym wyjątkiem, że gra nie będzie polegała na samym zabijaniu przeciwników i zajmowaniu ich bazy. Przewidziano w niej wiele różnych zadań, które mogą nie raz czy dwa odwrócić szalę zwycięstwa. Wszystko będzie zależało od obranej strategii. Gra powinna zainteresować nie tylko starych blizzardowych wyjadaczy, ale także całkiem nową grupę osób, niezaznajomionych z poprzednimi grami tej firmy.

Gdzie można zapisać się do bety Heroes of the Storm?
(Ogłoszono to na tegorocznym BlizzCon'ie)
Tutaj - Na głównej stronie Heroes of the Storm


Z pewnością każdy fan chętnie zobaczy, co mogą zdziałać jego ulubione postacie. Dodatkowo Heroes of the Storm zachęci nowe osoby, nie mające wcześniej styczności z  Warcraft'em, Diablo i StarCraft'em do przetestowania tych tytułów i zostania z nimi na dłużej. Aby tego było mało osoby grające do tej pory tylko w jedną z nich np. Diablo być może zechcą zobaczyć pozostałe "dzieci Blizzarda". Jednym słowem wszystko pozostanie w rodzinie. Trzeba przyznać, że nieźle sobie to wymyślili. Nie dość, że nie wydadzą pieniędzy na reklamę innych tytułów, to dzięki tak łatwemu zabiegowi zwiększą ich popularność. Zarejestrują niezły przypływ gotówki z nowego tytułu i stworzą jedną z lepszych gier typu MOBA. Kilka pieczeni na jednym ogniu. Ciekawe w jakim stopniu Heroes of the Storm wpłynie na popularność Warcraft'a, Diablo i StarCraft'a?

Myślę, że ta gra ma szansę zmienić oblicze typowych gier gatunku MOBA. Dlaczego? Zastosowano tu jedną, a zarazem kluczową zmianę, czyli dzielenie zdobytych nagród. To powinno drastycznie obniżyć kłótnie na czacie dotyczące skradzionych pieniędzy ;P. Racząc przy tym członków drużyny soczystym słownictwem. W końcu gra ma być pracą zespołową, a nie tupaniem nóżką, świętą obrazą i walką na własną rękę. Pozostaje tylko zobaczyć, co będzie się działo przy wyborze samych bohaterów. Kto wie, może MOBA przestanie kojarzyć się w wszechobecnymi pretensjami, a nareszcie tylko z przyjemną rozrywką. Heroes of the Storm ma być grą free-to-play wspieraną przez mikro-transakcje
Screeny z gry (Kliknij aby powiększyć)           

 ~~ Estetka ~~

1 komentarzy:

  1. gra zapowiada się naprawdę fajnie w końcu jakaś gra powali lola pozdrawia Wojtek tak ten z twitcha ;)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.