FaceRig to program umożliwiający każdemu posiadaczowi kamerki internetowej na stworzenie własnego cyfrowego "ja". Jednak nie mam na myśli zwykłego animowanego avataru, który co jakiś czas wykonuje ustaloną wcześniej sekwencję ruchów czy zachowań. Ten program oferuje coś o wiele lepszego.FaceRig będzie odwzorowywał mimikę naszej twarzy i ruchy głowy w czasie rzeczywistym! Taki rodzaj bezbolesnej operacji plastycznej, pozwalającej na wcielenie się w różne postacie, dzięki naciśnięciu jednego magicznego guzika. Bez używania skalpela, odsysania tłuszczu czy też łamania kości. Od tej pory filmy pokroju zamiana ról - nie mylić z zamianą żon - będą mogłoby przenieść się z telewizora na ekran komputera. Łatwo, szybko i co najważniejsze z naszym osobistym udziałem. Jak zapewniają developerzy, do jego obsługi nie potrzeba znajomości grafiki. Tak więc kompletni laicy w tej dziedzinie także sobie poradzą. Program daje wiele możliwości. Przypadnie do gustu osobom prowadzącym video rozmowy, graczom, amatorom cosplay, RP. Ale także fani anime, słodkich zwierzaczków, strasznych potworów zgarną kawałek tego tortu dla siebie. Choćby dla zabawy. Co ciekawe programu będzie można używać do streamowania, tworzenia filmów czy też zwykłych rozmów. Nie przypuszczam, aby te biznesowe odbywały się za pomocą tego urządzenia. Chociaż kto wie. Być może firmy pokroju Google, pozwolą sobie na pokazanie swojego zabawnego oblicza... i to dosłownie :)


Dużym plusem programu jest fakt, że osoba, która go używa pozostaje anonimowa, a jedynie mimika twarzy ruchy głowy, oczu zostają przeniesione na wirtualny avatar. FaceRig to świetna alternatywa dla osób, które nie chcą ujawniać swojej tożsamości z różnych przyczyn: rodzinnych lub zawodowych. Rodzaj wykonywanej pracy, wysokie stanowiska często wymagają zachowania w internecie dyskrecji i powagi. Aby sygnowany swoją twarzą produkt, czy też firma była traktowana poważnie na rynku. Program FaceRig pozwala na wyrażanie siebie, swoich emocji bez potrzeby ujawniania twarzy, a nawet głosu. Film, który znajdziecie poniżej najlepiej wytłumaczy o co chodzi :) 

Sam program jest na razie w fazie alfa. Na tej stronie zbierane są fundusze na jego realizację. Podstawowa kwota została już osiągnięta, jednak wciąż można wpłacać pieniądze. Po co? Im większa pomoc społeczności, tym więcej funkcji będzie posiadał program. Na tej stronie możecie przeczytać, co dodatkowego znajdzie się w programie, jeśli uda im się uzyskać kolejną wymienioną kwotę. Na razie developerzy skupiają się przede wszystkim na portrecie, ale w przyszłości postarają się zrobić o wiele więcej. Wesprzeć można ich różnymi kwotami, które dają zróżnicowane udogodnienia. Jedna z nich wyjątkowo przypadła mi do gustu. Możliwość stworzenia i nazwania własnej, unikalnej postaci. Wpływ na wygląd ^^ Ach, ach. Niestety poza moim zasięgiem - 5000$ - buuu :\ Tak czy inaczej sama zaopatrzę się w jedną z tańszych opcji. Pozwalającą mi na dostęp do programu we wcześniejszej fazie rozwoju. Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo lubię testować różne rzeczy począwszy od gier na gadżetach skończywszy. Dodatkowo to niezła okazja.

Tutaj możecie ich wesprzeć. Jeśli zrobicie to z mojego reflinka będzie mi miło :) Dla wszelkich sceptyków, o tej możliwości dowiedziałam się w połowie pisania posta. Więc nikt nie może mi zarzucić, że powstał dla pieniędzy :P Zresztą ja nigdy nie wspieram rzeczy, które są wbrew mnie lub zwyczajnie mi się nie podobają :) A program jest - jakby to powiedziała jedna z moich koleżanek - zacny :D

Google+ Hangout wyglądałby w ten sposób przezabawnie ;D
~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.