Gdy wychodzisz z domu, przekręcasz klucz w zamku, opuszczasz wygodny dom i wychodzisz na zewnątrz. Co wtedy się dzieje? Wprawdzie Twoje ciało jest już dawno poza domem, ale co z umysłem? Wędruje myślami w przeszłość, przyszłość? A może dostrzega teraźniejszość? 

Chodząc ulicami wolisz podziwiać to, co znajduje się wokół Ciebie czy może wgapiasz się bezustannie we własny telefon. Nietrudno wtedy o kolizję i nieumyślne wpadnięcie na osobę. Chociaż może być to świetny początek nowej przyjaźni albo konieczność udania się do punktu naprawy komórek. Jak się uchronić przed tym drugim hihi^^? 

O ile przypadkowe wpadnięcie na kogoś nie zawsze musi być czymś nieprzyjemnym, to upuszczenie telefonu już tak. Skazanie go na gruchnięcie o posadzkę każdego przyprawi o szybsze bicie serca. Zresztą zniszczenie białego telefonu jest prawdziwą tragedią. Taka urocza słabość do elektroniki w tym właśnie kolorze ^^. Jak można się spodziewać mój osobisty wpisuje się w tę koncepcję, chociaż srebrne dodatki nieco mnie denerwują, ale co zrobić. Nie wydłubię ich ani nie zamaluję lakierem do paznokci haha :D Musiałam iść na kompromis, ale spisuje się na medal. Gdy widzę białe laptopy, komputery, tablety, to mam ciarki na plecach^^. Moje reakcja zawsze wszystkich bawi. Nic na to nie poradzę :D

twitter.com/s1moncox
Wracając do tematu, Chińczycy, a raczej chińskie miasto Chongqing znalazło sposób, aby nie dochodziło do kolizji z maniakami telefonicznymi. Skoro można wydzielać pasy dla rowerów, motocyklistów, to czemu nie zrobić tego także dla właścicieli komórek. Powyższe zdjęcie pokazuje pierwszą ulicę w tej części globu, oferującą takie luksusy. Jak podaje Engadget pomysł jest bardzo podobny do eksperymentu przeprowadzonego w lipcu przez National Geografic. Chociaż powyższe wynalazki sprawiają, że ludzie coraz mniej dostrzegają to, co ich otacza. Piękno życia codziennego i tych mijających nieuchwytnych momentów. Kto zauważy, że skowronek śpiewa, starówka jest ładna, klomby z kwiatami są sprytnie umiejscowione i jeszcze będzie potrafił czerpać z tego radość i przyjemność? - oto jest pytanie. 

twitter.com/ChuBailiang
Od razu przypominam sobie kolegę z klasy, który swego czasu wymyślił sprytny sposób na poderwanie dziewczyny. Idealna anegdota a'propos dzisiejszego tematu. Bardzo mnie rozbawił, bo akurat jego nie podejrzewałam o taką inwencję. Zaplanował, że "przypadkowo" potrąci dziewczynę, niosącą stertę zeszytów i książek, następnie rycersko pomoże, a w ramach przeprosin za swoją niezdarność zaprosi na kawę hahaha. Można rzec: klasyka :D Pamiętajcie: szturchnąć, a popchnąć to nie to samo. Trzeba mieć wyczucie. 

Czy to musi tak wyglądać?


Ten krótki film pokazuje, jak łatwo można się zatracić. Wtedy przestajemy zwracać uwagę na chwile, które mijają jak: urodziny, piękno natury, spotkania ze znajomymi. Nikt nie oczekuje, aby każdy z nas wyrzucił swój telefon do kosza. Przecież jest on uroczym źródłem rozrywki i wiele ułatwia. Chodzi mi jednak o to, aby się nie uzależnić do tego stopnia, że rozmowa z drugim człowiekiem przestaje być atrakcyjna, a zostawienie telefonu w domu okazuje się utratą celu w życiu i szczęścia. Umiejętność dostrzegania uroków otaczającej nas rzeczywistości i zachowania harmonii jest cennym skillem. Przebywając z kimś, siedząc na ławce, rozmawiając, przemieszczając się cieszmy się z chwili, która trwa. Dostrzegajmy ile w niej uroku :) Czy nie warto byłoby raz za czas nie wyciągać telefonu z kieszeni? A nawet nie zabierać go z domu...


Świetny pomysł na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Dzięki niemu coraz więcej osób rezygnuje z przejścia na czerwonym świetle. I bardzo dobrze. Poza tym mężczyzna powinien być herosem, wsparciem i oazą bezpieczeństwa. Jak można się domyślić przechodzenie na czerwonym świetle jest czymś zupełnie przeciwnym. Skoro taki cudak ryzykuje moje życie, namawiając mnie do niebezpiecznego manewru, to co będzie dalej? Szaleństwo można wyrażać na wiele przyjemniejszych sposobów. Choćby codzienne croissanty pod drzwiami... mniam. Postać wybitnie denerwująca, ale pomysł smaczny :D Z jakiego to serialu? (Jest w ramówce, więc wszystko powinno stać się wkrótce jasne). Chociaż, gdy coś jest codzienne, przestaje być wyjątkowe.

~~ Estetka ~~

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.