"Pozytywne poniedziałki"
Seria postów pomagająca zhakować otaczającą rzeczywistość na Twoją korzyść. Porzuć negatywne nastawienie. Oswój poniedziałek. A w czasie, gdy inni będą bezproduktywnie narzekać, Ty staniesz się szczęśliwszym człowiekiem. Wyrusz ze mną w pozytywną podróż i zobacz tę stronę życia, którą zawsze chciałeś dostrzegać/widzieć/doświadczać. Co Ty na to? Niezależnie czy polubisz poniedziałki czy choćby zaczniesz je tolerować, każda najmniejsza zmiana będzie Twoim sukcesem :) 

Porządki z negatywną muzyką zrobione, więc dzisiaj czas na delicje. Oczywiście nie dosłownie. W innym wypadku kolejny post musiałby być o ćwiczeniach, a tego nie przewiduję ;D

Chciałbyś, aby Twoje życie stało się szczęśliwsze, przyjemniejsze, bardziej satysfakcjonujące? Co za oczywiste pytanie… Tak, a kto by nie chciał? A co zrobiłeś, aby tak się stało? Sama odpowiedź na pierwsze pytanie bywa ostatnim krokiem w kierunku lepszego samopoczucia. Oczywiście wewnętrznie chcesz, aby w Twoim życiu działo się coraz lepiej, ale już niekoniecznie uśmiecha Ci się łączenie tego ze słowem „robić”. No cóż, w dawnych czasach mężczyźni brali udział w wojnach, pojedynkach w samo południe i o honor damy ^^, wyprawach i innych wyczerpujących, mrożących krew w żyłach zajęciach. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że dzisiejsze zadanie Cię przerasta? :P

Niech Twoja muzyka przez większość dnia wprowadza Cię w dobry nastrój, będąc akumulatorem pozytywnej energii! :) Nie ważne czy otoczenie napawa optymizmem czy wręcz przeciwnie. Zresztą jakie to ma znaczenie? Zauważyłeś, że w ciągu sekundy od włączenia radosnych melodii nawet najbardziej szara i bura rzeczywistość magicznie się odmienia? Wystarczy jeden "Happy", "Good Life", "Accidentally In Love", abyś poczuł się równie radośnie, co bohater tańczący na chodniku wraz z rozstępującymi tłumami i uśmiechem od ucha do ucha. Z tym wyjątkiem, że Twoje samopoczucie byłoby prawdziwe. Ale aby tak się stało, potrzebny jest jeden malutki elemencik – pozytywna playlista, do stworzenia której będę Was dzisiaj zachęcała :)


Zmiany? Ale ja nie mam czasu…
Jesteś pewien? Absolutnie pewien? Że w ciągu dnia nie znajdziesz ani jednego momentu na zajęcie się własnymi sprawami? Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że oglądanie seriali, denerwujących gazet, stron lub wyczytywanie facebookowych wiadomości znajomych, śledzenie ich profili, statusów i każdego faktu z życia ma być ważniejsze od Ciebie? Od Twoich spraw i tego, abyś stał się szczęśliwszym człowiekiem. Nie załamuj Estetki :P Ludzie „face to face” nie wiedzą o sobie aż tyle, więc nie musisz wiedzieć, jaki numer buta ma koleżanka, jaką torebkę sobie kupiła, czy oglądać 50 słit focię z rzędu. Nawet jeśli słit focie są urocze trzeba mieć priorytety wiedząc, co w danym momencie jest ważniejsze. Niestety nie mogę Cię przykuć do klawiatury niczym Misery i tym samym zmusić do zmian. Chociaż dla niektórych byłaby to raczej nagroda. I ciesz się, bo ten filmowy scenariusz nie zakończył się happy endem :P


W skrócie: Po co to?
Prawda jest taka, że nie robisz tego dla mnie, dla pani z kiosku, rodziców, dziewczyny czy kogokolwiek innego, tylko dla siebie. Uważasz, że troska o własne samopoczucie jest niewystarczającym powodem, aby zacząć działać? Pozytywna playlista jest jednym z kroków. Jesteś dla siebie taki miły i jednocześnie sprytny, że podczas gdy inni męczą się z ciężkim porankiem Ty wolisz sobie ułatwić i uprzyjemnić życie. Wybierając opcję okraszoną uśmiechem, dodającą energii i gwarantującą, że dzień stanie się Twoim sprzymierzeńcem. Zauważyłeś, że witając go ze skwaszoną miną, wkurzając się na zgubione rzeczy, brak czasu, potykanie na schodach, skazujesz się na dzień, który będzie właśnie taki… denerwujący. Może i musisz gdzieś pędzić, coś załatwiać, ale w towarzystwie wspierającej muzyki będzie Ci prościej, łatwiej, a z pewnością przyjemniej. Z pozytywnym wsparciem sprawy ułożą się o wiele lepiej :)

Pozytywna muzyka? – obejdę się…
Gdyby ktoś chciał Ci podarować np. 1 milion złotych też powiedziałbyś, że się obejdziesz? I tylko dlatego, że nie chce Ci się podnieść walizki z pieniędzmi?... Odrzucając pozytywne piosenki i wszelkie zmiany na lepsze zachowujesz się identycznie. I co zabawne - bywa, że angażujesz się w projekty przynoszące korzyści w dłuższym okresie czasu, a gdy podaje Ci się sposób instant mówisz "Nie, dzięki".

Pomysł na pozytywny poniedziałek i resztę tygodnia:  
Stwórz pozytywną playlistę!


Zmobilizuj się. Zaangażuj. Nikt nie oczekuje, że natychmiast przypomnisz sobie wszystkie pozytywne kawałki, jakie kiedykolwiek usłyszałeś. Już dzisiaj zbierz chociaż kilka, które puścisz sobie jutro rano. Takich, że aż chce się żyć, tańczyć i energia rozpiera! Codziennie dodawaj kolejne. W taki sposób uwarzysz sobie „płynne szczęście”, z tą różnicą, że bez pomocy filmowych rekwizytów rodem z Hogwartu. Powitanie dnia w nowy sposób będzie miłą odmianą. Kto wie, może stanie się elementem, na który będziesz czekał z radością? :)

Każdego poranka czując się lepiej i szczęśliwiej podziękujesz sobie za to, że poświęciłeś czas, aby się tym zająć. Zamiast odkładać własne dobre samopoczucie na tak zwane potem.

Znajdź w swojej bibliotece utwory, które pozytywnie nastawią Cię do życia. Słuchaj ich w drodze do pracy, szkoły lub odpoczywając w domu. Nie tylko wtedy, gdy humor pozostawia wiele do życzenia, ale na co dzień. Jeśli nie posiadasz takiej muzyki nic straconego, możesz to w łatwy sposób zmienić dzięki mojej małej ściądze! Wprawdzie w poście zwracam się do mężczyzn, ale kobiety także znajdą coś dla siebie :)

30 Piosenek, które skutecznie poprawią Ci humor:
     1. Counting Crows - Accidentally In Love
     2. Imagine Dragon - On Top Of The World
     3. Capital Cities - Safe and Sound
     4. Coldplay - Viva La Vida
     5. Daft Punk - Get Lucky
     6. Happy - Pharrell Williams
     7. OutKast - Hey Ya
     8. U2 - Beautiful Day
     9. Oceana - Endless Summer
     10. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dance Floor
     11. Katrina and the Wave - Walking On Sunshine
     12. The Kooks - She Moves In Her Own Way
     13. The SOL - Say Hello
     14. American Authors - Best Day Of My Life
     15. One Republic - Good Life
     16. I'm From Barcelona - Treehouse
     17. Friendly Fires - Kiss Of Life
     18. Gipsy Kings - Djobi Djoba (Polecam całą playlistę ^^)
     19. Toploader - Dancing In The Moonlight
     20. Sophie Ellis - Bextor - Groovejet
     21. Two Door Cinema Club - This Is The Life 
     22. Two Door Cinema Club - Something Good Can Work
     23. Bob Sinclar - Love Generation
     24. Enrique Iglesias - Bailando 
     25. Michael Jackson - Love Never Felt So Good 
     26. Stevie Wonder - Isn't She Lovely
     27. Frank Sinatra - I love you baby
     28. Cyndi Lauper - Girls Just Want to Have Fun
     29. Phil Collins - You Can't Hurry Love
     30. Anita Lipnicka - Wszystko Się Może Zdarzyć :)
     31. Bonus: Manu Chao - Bongo Bong (Niepoważna, ale mnie bardzo bawi. I jak tu się nie uśmiechnąć ;D)Podsumowanie:
    1. Słuchaj pozytywnej muzyki 
    2. Witaj z nią dzień 
    3. I zabieraj wszędzie ze sobą 
    4. Dodawanie nowej traktuj jak rozrywkę i polowanie 
    5. Gdy tylko poczujesz, że humor się psuje możesz to łatwo zmienić 
    6. Czy to nie miłe uczucie? 
    7. Bądź mężczyzną, który nie tylko stawia sobie cele 
    8. Ale i troszczy się o własne samopoczucie 
    9. Bo jak nie teraz, to kiedy? 
    10. I jak nie Ty to kto? 
    11. A po jedenaste "nie cuduj" tylko zacznij działać :D

Chcesz jako pierwszy dowiadywać się o nowych postach?
Zachęcam do obserwowania mnie na:
Facebooku, Google+, Bloglovin lub e-mailowo :)
Estetka

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.