Z horrorami jest jak z górską kolejką. Nieważne jak bardzo będziemy sobie tłumaczyć lub starali się pozostać obojętnymi, błędnik i tak robi swoje. W horrorach właśnie emocje są owym błędnikiem... czasami mylną ścieżką i ślepym zaułkiem strachu w jednym. Dlatego tym razem postawiłam na inną stronę horrorów, tę która pozwoli je trochę bardziej oswoić i skłonić do większej refleksji niż zazwyczaj przy tego typu filmach.
Bardzo lubię odchodzić od stereotypów i pokazywać rzeczy w nieco innym świetle. Tak też się stanie i tym razem. Z tematyki mrocznych wampirów przechodzimy do świata zombie. Dzisiejszy horror "Cargo" jest wyjątkowy. Pokazuje, że świat zombie to nie tylko opuszczone miejsca, pełne niebezpieczeństw, szaleńców i walki o każdą sekundę życia. Ale także więzi międzyludzkich silniejszych niż śmierć. Próżno szukać ich w grach typu DayZ czy Infestation. Jeśli już to raczej w "I Am Alive" tylko na najwyższym poziomie trudności.
Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek z jakimi problemami trzeba zmierzyć się uciekając przed zombie? Albo z drugiej strony: czy bycie nieśmiertelnym jest rzeczywiście super sprawą, szczególnie gdy ma się rodzinę? Przemiana wiąże się z licznymi przeszkodami, samotnością i koniecznością porzucenia dotychczasowego życia. W międzyczasie ratując te ostatnie okruchy, które z niego pozostały. Nawet taki z pozoru błahy temat jak apokalipsa zombie może być niezwykle refleksyjny. Powiedziałabym, zaskakująco refleksyjny.
Gdy w grę zaczynają wchodzić emocje, to wola walki i przetrwania staje się ogromna. I tak trywialne sprawy, jak głód, brud, schodzą na dalszy plan. Po oglądnięciu tego krótkiego, ale treściwego horroru zostaje pewna doza refleksji. Zarówno nad życiem ludzi, jak i wymieniowych wcześniej zombie. Nie będę wcale odkrywcza pisząc, że jeśli człowiekowi na czymś zależy, to zawsze znajdzie sposób, aby to osiągnąć.
Cargo
Samotny mężczyzna w samym środku apokalipsy zombie wprowadza w życie
nieprawdopodobny plan ochrony cennego ładunku.
STOP - oglądnij film zanim przeczytasz dalszą część.
Directed by Ben Howling; Yolanda Ramke
Produced by Ben Howling, Yolanda Ramke, Marcus Newman, Daniel Foeldes
~~ Estetka ~~
0 komentarzy:
Prześlij komentarz
Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać?
Zapraszam Cię do napisania komentarza 😉
✔ Napisz komentarz:
(konto google, dodając link do własnej strony lub wybierając z paska opcję: Anonimowy.
Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam 😊
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)