Source: Uploaded by user via Filip on Pinterest


Listonic - www.listonic.com - lista zakupów w wersji mobilnej stworzona dla przyjaciół, współlokatorów, znajomych, a w szczególności rodzin. Grupa użytkowników może szybko wymieniać się informacjami na temat aktualnie potrzebnych składników np. grupa współlokatorów rozsianych w różnych częściach miasta biegających po napoje, dekoracje, zaproszenia i inne rzeczy na imprezę urządzaną w ostatniej chwili. Najlepsze jest to, że po zalogowaniu do Listonic wszyscy znajomi będą mogli na bieżąco odhaczać zakupione przedmioty - dzięki temu nikt nie zdubluje zakupów. Pełno prezentów, ale wszyscy zapomnieli o torcie urodzinowym. ... - z Listonic to się nigdy nie wydarzy. Można w nim tworzyć listę zakupów z urządzeń mobilnych. Naszą nowo utworzoną listę mogą na bieżąco edytować wszystkie osoby, aby niczego nie zapomnieć. Śmiem twierdzić, że każdy student musi go mieć :D

Listy tworzone w tym zmyślnym programie są przeróżne. Od prostych zakupowych list po rzeczy potrzebne na wakacje, co zabrać na imieniny.

Jak zacząć?
Aby korzystać z aplikacji musimy utworzyć konto na stronie Listonic. Po zalogowaniu będziemy mogli stworzyć swoją listę - a także samodzielnie ją aktualizować lub ze współlokatorami, rodziną.


Przykładowe listy:
Imieniny wersja dla kobiet (6 pozycji)
Imieniny wersja dla mężczyzn (9 pozycji)
Co zabrać do porodu (23 pozycji)
Chilli con carne z czekoladą - Meksyk (17 pozycji)

Chłodnik litewski - Kresy (10 pozycji)
Co zabrać dla noworodka do szpitala (12 pozycji)
Co zabrać do porodu (23 pozycji)
Czosnkowe pieczarki (4 pozycje)
Fasola z sosem śliwkowym - Kujawy (10 pozycji)
Galicyjska zupa pomidorowa - Małopolska (14 pozycji)
Grill na 10 osób (16 pozycji)

Dla żarłoków, smakoszy i kucharzy

Jeśli lubicie szukać nowych przepisów i macie na tym punkcie hopla, to na 300 blogach i serwisach kulinarnych możecie znaleźć właśnie przycisk Listonic. Dzięki nim szybko dodacie wszystkie składniki nowego przepisu do tego programu - później nie pozostaje nic innego, jak tylko iść na zakupy :) Bardzo oszczędza czas na konwertowaniu plików tekstowych lub własnoręcznym zapisywaniu :) Możemy także dodać widżet na pulpit swojego telefonu, aby móc w każdej chwili zanotować, co musimy jeszcze kupić.


Dla kulinarnych bloggerów

Jeśli prowadzicie bloga kulinarnego to przycisk Listonic będzie idealnym narzędziem - obserwatorzy z pewnością go docenią. Po dodaniu go do bloga pozwoli na konwertowanie internetowych przepisów na listy zakupów i zapisywaniu ich na różnych urządzeniach przenośnych. Instrukcje jak go zainstalować znajdziecie tutaj :)Produkty można dodawać na 2 sposoby:
 1. Pierwszy sposób - dzięki czytnikowi kodów kreskowych - po rozpoznaniu pokaże nam wszystkie ważne informacje o produkcie tj. cenę produktu, ocenę innych użytkowników i ich komentarze, a czasami także przykładowe przepisy.
 2. Drugi sposób - głosowe dyktowanie produktów do listy.
~~ Estetka ~~

6 komentarzy:

 1. Dzięki za wpis o Listonic:) Ostatnio dodaliśmy też Inspiracje Kulinarne do przjerzenia bezpośrednio w aplikacji:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację, na pewno zajrzę. A co do programu Listonic...pomysł rewelacyjny, bardzo ułatwiający życie, zwłaszcza tym, którzy do tej pory uważali zakupy za przykrą konieczność. Z tym programem stają się zabawą i czystą przyjemnością :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Bardzo nas to cieszy:) Do końca 2012 roku uruchomimy także drugi projekt, który ułatwi życie:)

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Czekam z niecierpliwością.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe ...
  Ktoś miał świetny pomysł ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Program rewelacyjny, bardzo przydatny. Nie trzeba biegać z listą zakupów, czy też prowadzić rodzinnych narad przed większymi zakupami, planując kto co kupuje albo wyjazdem na wakacje. Wszystko jest w jednym miejscu i każdy w sposób dowolny może ją modyfikować, odhaczając zakupione bądź spakowane rzeczy.
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.