Minął kolejny tydzień. Nie ukrywam, że dalej straszą mnie wyskakujące znienacka potwory, a oglądanie filmów nie odbywa się na pełnym ekranie. O gaszeniu światła chyba nawet nie muszę wspominać. Nie jestem masochistką, chociaż tę serię ktoś niezaznajomiony z tematem mógłby tak potraktować. Aby zrozumieć, w jakim celu została stworzona, odsyłam do poprzednich postów tej kategorii. Muszę się pochwalić, że uczyniłam ostatnio mały progress.


Wśród dotychczas zgromadzonych horrorów znalazłam takie, które oglądałam z prawdziwą przyjemnością. Brzmi niezwykle abstrakcyjnie i kosmicznie, ale taka prawda. Oczywiście - jak na gatunek przystało - nie są pozbawione elementów zaskakujących, które skutecznie podnoszą ciśnienie. Na szczęście dotyczą zaledwie kilku momentów. Powiedzmy, że jestem w stanie przymknąć na to oko, bo historia zdecydowanie jest tego warta. Szaleństwo! W związku z tym dzisiaj chciałabym przedstawić Wam jedno z tych moich znalezisk. Nie opiera się jedynie na bryzganiu krwią po suficie, nagle wyskakującej twarzy, ale przede wszystkim na intrygującej historii. Czyli tym, co uwielbiam i czego zawsze poszukuję w książkach, filmach czy też grach. Ogląda się go z prawdziwą przyjemnością. Jednak dopiero połączony z kolejnymi odcinkami tworzy tę właściwą perspektywę.

W tym horrorze znajduje się to, co Stephenie Meyer pominęła w swojej
 książce, a mianowicie rozmowa o ciemnej stronie Wampirów i ich dylematach moralnych. Jest to rodzaj wstępu do wieloodcinkowej internetowej serii "So Dark". Ekscytująca historia połączona z brutalną rzeczywistością jako rdzeń, źródło i główny motyw. Więcej o niej zdradzę następnym razem. Bez zapoznania się z tym filmem ani rusz. Jakie byłyby wampiry w obecnym świecie? Bardziej wpasowywałyby się w konwencję iskrzących się w słońcu, marmurowych posągów o wegetariańskich upodobaniach i zmysłowych ustach czy raczej przypominałyby stare filmy o bezwzględnych przodkach na czele z dziadkiem Draculą?

Daj się zabrać do nocnego pociągu, który... zmieni Twoje spojrzenie na świat wampirów. Poszerzy horyzonty w sposób, jakiego byś się nigdy nie spodziewał. Może okazać się, że ten znienawidzony rodzaj bohatera filmowego stanie się jednym z ulubionych. Spotkanie mężczyzny i kobiety w nocnym pociągu zaowocuje ciekawą dyskusją. Które z nich będzie miało rację? Jeśli jesteś znudzony pięknymi wampirami, koniecznie obejrzyj poniższy horror :) 

So Pretty
Męska cześć publiczności powinna być zachwycona.
Jak i wszelkie amatorki kryminałów, historii i dylematów moralnych, łącznie ze mną ^^ 
Gdyby kiedyś cyganka przepowiedziała mi, że użyję słowa przyjemność i horror w jednym zdaniu, roześmiałabym się z niedowierzaniem. Niestety nie przypominam sobie, aby o tym wspominała ;) Oj tak, w zamierzchłych czasach zdarzyło się, że na ulicy babcia staruszeczka oskubała mnie na 200 złotych. Postawiła karty, spytała czy jej ufam, zrobiła czary mary i pufff dwie stówki zniknęły. Wiem, była to wielka naiwność, ale taka już jestem, że staram się wierzyć w dobre intencje :)

~~ Estetka ~~

PS. Post miał być wczoraj, ale nie wyrobiłam się. Życie ;)

1 komentarzy:

  1. kiedy doczekamy się vlogow z Toba w roli glownej? :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.