Podążaj za Sean'em, 200-letnim wampirem, który codziennie musi zmagać się z poczuciem winy, bawiąc się w Boga i na nowo rozstrzygając wciąż ten sam dylemat: "Kogo zabić tym razem"?
So Dark to internetowa seria, która zawiera krótkie filmy i nie ustępuje pomysłem ich pełnometrażowym kolegom. Skondensowana dawka horroru i przeplatające się dylematy moralne to źródło, które przyciąga jak magnes. Dzisiaj kolejny odcinek. Poprzedni, będącym wprowadzeniem do całej serii, możecie zobaczyć tutaj. Autorem scenariusza jest James Williams, a wyreżyserowany został przez Ala Loughera. Zachęcam do obejrzenia So Pretty - uchyla rąbka tajemnicy, wprowadzając w świat wampirów i ich pięknej strony osobowości. Natomiast So Dark konfrontuje utarte i wyidealizowane przez kino oblicze z zapomnianą ich ciemną stroną.

W So Dark pokazane są dalsze losy Seana, 200-letniego wampira, który w przeciwieństwie do wielu swoich ziomów;) ma sumienie. Poluje i zabija jedynie tych, którzy zasługują na śmierć. Można powiedzieć, że jest takim wampirzym Dexterem.

Rekomendowany przez krytyków, jako świeże spojrzenie na do znudzenia wałkowany temat wampirów. W pełni zgadzam się z tymi opiniami. Powiem więcej - ta seria jest w stanie kilkakrotnie przebić słynną już sagę "Zmierzch". Nie oszukujmy się: motyw romansu, rozstań i powrotów, w którymś momencie zaczyna męczyć. Natomiast morderca, który działa według schematu i liczy się dla niego tylko sprawiedliwość - nigdy. Być może w kolejnych odcinkach dowiemy się o Seanie czegoś więcej, czegoś, co może kolejny raz zmieni punkt widzenia.Film jest zrobiony na bardzo wysokim poziomie. Sam sposób przedstawienia historii, ruchów kamery i umiejętności aktorów jest tego idealnym przykładem. Widać, że włożono w niego wiele pracy. Ciężko dopatrzyć się jakichś niepotrzebnych elementów, nużących dialogów czy zbędnych postaci. Co ciekawe w planach jest także film pełnometrażowy. Nie zaszkodzi odwiedzić ich także na Facebooku ;)

So Dark ma to, czego w innych serialach o wampirach zabrakło. Cel, motyw, zaskoczenie, niepewność i decyzję, którą trzeba podejmować każdego dnia na nowo, plus ciekawa i nie dająca spokoju historia, jako tło filmu.

Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć tę serię i być może przyspieszyć jej realizację odsyłam do ich strony.

Przyznam, że seria So Dark spodobała mi się do tego stopnia, że mam zamiar ją śledzić zupełnie jak Sean swoje ofiary. I publikować na blogu kolejne jej odcinki.

~~ Estetka ~~

1 komentarzy:

  1. Skoro temat dotyczy strasznych filmów, to chciałem napisać, że STRASZNIE podoba mi się nowy układ Twojego bloga i chyba zassam go do swojego, jak wampir krew.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.