„Blogowanie pod jemiołą” oto najnowsza akcja blogerów językowych i kulturowych. Kilkanaście polskich blogerek i bloger, w tym także ci, którzy wyemigrowali, postanowili połączyć swoje siły i stworzyć bardzo oryginalny kalendarz adwentowy. Każdy z nich będzie autorem jednego wpisu na konkretny dzień grudnia. I w taki oto sposób powstanie 24 postów, napisanych przez naszych rodaków. Zapowiada się interesująco. Nie mogę się doczekać wpisu o świątecznych zwyczajach Norwegów, czy też ich szwedzkim odpowiedniku. Z pewnością każdy z nich zabierze mnie do konkretnego kraju, bez konieczności wychodzenia z domu. Poza tym spojrzenie naszymi polskimi oczętami na życie na obczyźnie na pewno niejednego z Was zainteresuje. Oczywiście dzięki temu pomysłowi możecie poznać każdego z 24 blogerów językowych i być może któryś z tych blogów przypadnie Wam do gustu do tego stopnia, że postanowicie od Nowego Roku nauczyć się wietnamskiego? A może nieszczęsne zajęcia z nauczycielem X przestaną być takie dołujące, bo spodoba się Wam blog o wdzięcznej nazwie Niemiecka Sofa. Jej autorka jest inicjatorką całej akcji :)

Zdjęcie wprawdzie związku z akcją nie ma, ale dobrze oddaje pozytywną energię i współpracę :)

Pomysł jest na tyle ciekawy, że postanowiłam o nim wspomnieć. Zawsze z uśmiechem patrzę na akcje, które sprawiają, że ludzie się łączą, pokazując własną kreatywność i wiedzę. Dni od 1 do 24 grudnia z pewnością będą obfitowały w przygotowania i bieganie po sklepach, jednak możecie sobie ten czas urozmaicić poprzez czytanie wpisów o innych państwach, ciekawostkach językowych i związanych z nimi zwyczajami świątecznymi. Oczywiście o Estetce zapominać nie wolno, bo inaczej będzie rózga hihi^^ ale w dniach, w których posty u mnie się nie pojawią, zachęcam do odwiedzania uczestników akcji. Już od 1 grudnia. Wspominam wcześniej, bo i czemu by nie :)

Skoro jesteśmy w temacie blogowania i ja na grudzień przygotowuję wiele ciekawych postów. Praca w toku od jakiegoś czasu, a że mają czas świąteczno-noworoczny Wam ułatwić, więc nie da się ich napisać błyskawicznie. Zresztą, gdyby ludzie wiedzieli ile serca w nie wkładam, zaangażowania i czasu, to nikt by nie marudził, tylko nosił Estetkę na rękach :D

Zdjęcie powinno zawierać działające odnośniki.
Niestety blogspot się buntuje, dlatego pod obrazkiem zamieściłam całą listę blogów :)1 grudzień - Szwajcaria moimi oczami
2 grudzień - Blog o języku niemieckim
3 grudzień - Daga tłumaczy
4 grudzień - Blog o Francji, Francuzach i języki francuskim
5 grudzień - Love For France
6 grudzień - Włochy w praktyce
7 grudzień - Niemiecka Sofa
8 grudzień - Hiszpański na luzie
9 grudzień - Szwajcarskie blabliblu
10 grudzień - Studia, parla, ama 
11 grudzień - Pat i Norway!
12 grudzień - Rosyjskie śniadanie
13 grudzień - Szwecjoblog
14 grudzień - Językowa Oaza
15 grudzień - Talar du svenska?
16 grudzień - English at Tea
17 grudzień - Uzależnienie od Francuszczyzny
18 grudzień - Wietnam.info
19 grudzień - HummingbirdELS 
20 grudzień - English my way
21 grudzień - English Nook
22 grudzień - Francais-mon-amou
23 grudzień - English Śpiewająco
24 grudzień - Następna Blogująca

Link do akcji na Facebooku

* Estetka *

4 komentarzy:

 1. Miło zobaczyć, że ktoś posłał w świat naszą akcję :) Dziękuję w imieniu wszystkich blogerów :)
  Obrazek może Ci się nie linkować, bo nie masz kodu. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :)

   Akcja bardzo, bardzo mi się spodobała. Jest ciekawa, kreatywna i wpisuje się w kalendarz. Dodatkowo wspólne tworzenie zamiast rywalizacji daje dobry przykład innym :) A to jest coś, co zawsze warto promować.

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Hej, postaram się napisać taki post o zwyczajach Norwegów, że nie będziesz zawiedziona ! :) Pozdrawiam, Pati

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :)

   W takim razie tym bardziej nie mogę się doczekać 11 grudnia :) Większość Polaków, zwłaszcza w sezonie zimowym, Norwegię kojarzy jedynie z Marit Bjorgen. Warto, żeby dowiedzieli się, że ten kraj to nie tylko narciarstwo biegowe i fiordy.

   Pozdrawiam

   Usuń

Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.