Teledysk jest wykreowaną rzeczywistością, która ma wzbogacić piosenkę i ją wypromować. Czasami jest tylko dodatkiem, a innym razem najważniejszym jej elementem. Wszystko ma w nim swój początek, koniec i dokładnie ustalony schemat. Z interaktywnymi teledyskami jest zupełnie inaczej...


Wyrusz na wyprawę w krainę marzeń sennych :)
Dzisiaj pokażę Wam kolejny interaktywny teledysk, który zdecydowanie jest warty obejrzenia. Jest to raczej dzieło niż teledysk, ale dobrze wpisuje się w konwencję tej serii. Jest mieszanką materiału video i trójwymiarowej grafiki. "3 Dreams of Black" przeprowadziło mnie przez trzy różne światy, a raczej marzenia senne. Miasto, preria i pustynia. W swojej podróży tylko ode mnie zależało, w którą stronę się udam i jakie to na mnie wywrze wrażenie. Klimat i animacje są świetne. Do tych marzeń można powracać, a nawet zostawić po sobie ślad w postaci 3D obiektu, który może stać się elementem snu kogoś innego. Projekt reżyserował Chris Milk i ludzie z Google. Ehh ich warunki pracy (google), to chyba coś niedoścignionego w Polsce...kilka stołówek (kurczę tego nawet nie można za bardzo nazwać stołówką :P) do indywidualnego wyboru, każdego dnia inne, rewelacyjne menu... i tak się zastanawiam, że im się jeszcze chce pracować po takiej smakowej podróży?
Co ciekawe, teledysk został zainspirowany muzyką z włoskich spaghetti westernów z lat 60-tych. Robi wrażenie i pokazuje możliwości technologii WebGL. Jak widać przeglądarki mogą pokazać coś więcej niż proste gry (swego czasu grałam w kilka... tak przyznaje się ;)...ale zabawa była przednia...Ten interaktywny film promuje album "ROME". Stworzyli go: Danger Mouse i Daniele Luppi. Jako ciekawostkę mogę podać, że Norah Jones i Jack White też mają w nim swój udział.

"ROME" 3 dreams of black  www.ro.me

PS. Przeglądarka Google Chrome bez problemów odtworzy film.

  Inne posty z tej serii:

  Interaktywnie #01: Ellie Goulding 
  pod-lupa-estetki.blogspot.com/2012/12/interaktywnie-01

  Interaktywnie #02: Miranda Lambert 
  pod-lupa-estetki.blogspot.com/2013/01/interaktywnie-02


  ~~ Estetka ~~

  0 komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Spodobał Ci się post? A może chcesz coś dodać? Zapraszam do napisania komentarza
  ✔ Komentarze są moderowane (wyświetlą się po zatwierdzeniu)
  Jeśli nie masz bloga też możesz napisać komentarz - wybierając z paska opcję: Anonimowy. Dopisz swój nick, wtedy będę wiedziała do kogo się zwracam.